שתף קטע נבחר

אשקלון נגד המפונים: 'ניאבק בהקמת מועצה עצמאית'

צוות מיוחד בעיריית אשקלון, בראשות ראש העירייה, רוני מהצרי, ישלב כוחות עם הארגונים הירוקים על-מנת להיאבק בהחלטת הממשלה להקים מועצה אזורית למפוני גוש קטיף שייושבו בניצן

עיריית אשקלון נלחמת על שטחיה: עיריית אשקלון החליטה להקים צוות בראשותו של ראש העירייה, רוני מהצרי, שיפעל נגד החלטת הממשלה להקים מועצה אזורית נפרדת למפוני גוש קטיף שייושבו בניצן ובצפון אשקלון - החלטה שעשויה לגזול שטחים ירוקים, הנמצאים בשטחה המוניציפאלי של אשקלון.

 

 

חברי הצוות החליטו לצאת למאבק ציבורי ומשפטי, יחד עם אנשי הארגונים הירוקים. עד כה התנהל המאבק בעיקר באזור ניצנים, אבל כעת הוחלט לצמצם אותו לשטחים בצפון אשקלון.

 

מהצרי הסביר כי מדובר בהחלטה מוטעית: "לצערנו ההחלטה הזו, בעיתוי הזה, פוגעת בתהליך שהתנהל עד כה ובו הביעו מאות משפחות מגוש קטיף עניין להתגורר בתחומי אשקלון וביישובי הסביבה. האופציות הקיימות באשקלון נותנות מענה לחלק ניכר מהאוכלוסייה. לא נשלים עם ההחלטה הזו וניאבק בה בכל דרך שנמצא לנכון", אמר.

 

מהצרי אף הורה לצוותי התכנון וההנדסה בעירייה שלא לשתף פעולה עם גופי התכנון הממשלתיים, שיפעלו למימוש ההחלטה להקים מועצה נפרדת למפונים.

 

בשבוע שעבר אגב, טרם האישור בממשלה, התארח שר הביטחון, שאול מופז, באשקלון והביע את התנגדותו להקמת מועצה נפרדת בשטחי השיפוט של העיר. לדברי מופז, "ההחלטה אינה הגיונית ואני מקווה ששרת המשפטים לא תאשר אותה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קוסטיה גוטרמן יעקב
נאבק. מהצרי
צילום: קוסטיה גוטרמן יעקב
צילום: איי אף פי
מועצה נפרדת? ניצן
צילום: איי אף פי
מומלצים