שתף קטע נבחר

"מאור חשפה את פרצופו המונופוליסטי של לאומי"

חברי ועדת בכר לרפורמה בשוק ההון זועמים על דבריה של מנכ"ל בנק לאומי בוועדת הכספים, לפיהם אם לא יינתן לבנקים לגבות דמי הפצה על שיווק קופות הגמל, הם ייקרו את העמלות, ואומרים: "רק בנק בעל כוח מונופוליסטי יכול לייקר עמלות, כפיצוי על אובדן הכנסות בתחום אחר; זו בדיוק ההוכחה לריכוזיות ולכוח המופרז שבידי הבנקים ולנחיצות הרפורמה בבנקאות"

זעם רב באוצר ובקרב חברי ועדת בכר על דבריה של מנכ"ל בנק לאומי, גליה מאור, היום בוועדת הכספים, לפיהם אם לא יינתן לבנקים לגבות עמלת הפצה על קופות הגמל, "נגיע למצב שבו אנו עלולים לראות עמלות גבוהות יותר לצרכנים".

 

"דבריה של גליה מאור הם ההוכחה לריכוזיות של הבנקים ולהתנהגותם המונופוליסטית הדורסנית כלפי הציבור", אמר חבר בוועדת בכר. "מה עומד מאחורי האיום של גליה מאור? מכיוון שהבנק עומד להפסיד הכנסות מאובדן השליטה בקופות ובקרנות, ומכיוון שהוא מונופול שלקוחותיו שבויים אצלו, מודיע הבנק שהוא יפצה את עצמו על אובדן ההכנסות באמצעות ייקור העמלות".

 

"גליה מאור סיפקה היום את ההוכחה לחשיבותה ולנחיצותה של רפורמת בכר. במשפט אחד היא הצליחה לנמק הכי טוב מדוע אנחנו חייבים לממש את דו"ח בכר", אמרו חברי הוועדה. "הרי השירות הבנקאי לא משתנה באופן שמצדיק את ייקור העמלות. האיום של גליה מאור לייקר את העמלות בגלל הפסד הכנסות בתחום הקופות והקרנות מוכיח שמחירי העמלות אינם משקפים כלל את המחיר האמיתי של השרות הבנקאי, ולמעשה הם הפכו להיות הפרה החולבת של הבנקים".

 

באוצר טוענים כי הבנקים מפחידים את הציבור ואת חברי הכנסת בטענות שווא. "בסופו של דבר, מה שיסייע לציבור יהיה כאשר הבנקים יפסיקו להתנהג כמו מונופול ויחלו להתחרות עם גופים פיננסיים אחרים", אמרו באוצר והוסיפו: "או שתהיה תחרות - או שנטיל פיקוח על כל העמלות שגובים הבנקים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
גליה מאור. הוכחה לריכוזיות המוגזמת
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים