שתף קטע נבחר

הטראק האחרון של גיא פלג

גיא פלג, בן 22 מרעננה, הוא הישראלי שנהרג בטיול בסין, לאחר שהחליק מסלע לתוך נהר. "הוא התקשר אלינו ודיבר איתנו הרבה, כאילו היה ברור שזו השיחה האחרונה", מספר אביו. "קבענו שנפגוש אותו באוקטובר בנפאל, עכשיו הכל נקטע"

ביום שישי התקשר גיא פלג, בן 22 מרעננה, להוריו, וסיפר להם כי הוא יוצא לטראק של שלושה ימים בנהר היאנג צה בסין. "באותו יום הוא דיבר איתנו הרבה כאילו היה ברור שזאת השיחה האחרונה", אומר אביו גרי. אתמול (יום ג') קיבלו בני המשפחה אישור ודאי כי הישראלי שנהרג בנהר הוא בנם.

 

פלג השתתף עם עוד שלושה ישראלים בטיול במסלול "ערוץ דילוג הנמר" שבמחוז יונאן, החליק מסלע, ונפל לתוך ערוץ הנהר. חבריו מיהרו לרדת לערוץ בניסיון לסייע לו אך ללא הועיל. כוחות חילוץ שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותו.

 

אביו גרי מספר כי ביום ראשון קיבלו בני המשפחה גלויה מגיא. "זו הפעם הראשונה שגיא שלח לנו גלויה. בגלויה הוא כתב, 'מצטער מאוד שאין לי אמצעי תקשורת אלקטרוני במקום שאני נמצא בו, אני שולח גלויה בדואר רגיל כדי לשמור על קשר, אוהב אתכם ומתגעגע". הגלויה נשלחה מלאוס עוד לפני שגיא נכנס לסין.

 

"אני מחזיק את הגלויה ביד, ושעה אחרי זה מגיעה הודעה ואז אני רואה שוטר ושתי עובדות סוציאליות בכניסה לבית. מייד הבנתי שקרה משהו. בהתחלה לא רצינו להאמין, היה בלבול בשמות של מי שהעביר את ההודעה. לא רציתי להאמין ולא הבנתי למה הם באים אלי כדי להודיע לי. הוא היה אמור להתקשר אתמול ולהודיע שהטראק הסתיים אך לא התקשר. עד שקיבלנו אישור רשמי שהישראלי שנהרג בנהר זה בננו".

 

גיא הוא יליד רעננה, וגם למד בעיר וסיים את התיכון בבית-ספר מטרווסט במגמת מוסיקה. "הוא היה ילד משכמו ומעלה, מלח הארץ, הוא ניגן בלהקה של בית הספר ובתזמורת העירונית", סיפר אביו.

 

"הוא היה אומן ויוצר בעל מחשבה יצירתית בלתי מוגבלת, הוא היה בחור שמתכנן הכל מראש, דייקן, וגם חבר אמיתי לבני המשפחה".  

 

"צייר וכתב סיפורים"

 

האב הוסיף כי לאחר סיום התיכון, התגייס גיא לצבא והחל בקורס טיס, אך במהלך הקורס הודח ואז עבר ליחידת עילית בחיל התותחנים. לאחר השחרור הוא עבד בחברת "אלביט מערכות" במשך שמונה חודשים. בכסף שגיא חסך הוא תכנן טיול של חצי שנה לתאילנד, לאוס וסין. לטיול הוא יצא באמצע חודש מאי השנה, טייל בתאילנד, הגיע ללאוס ולפני כשבוע הגיע לסין.

 

"הוא כתב יומן מסע ופרסם אותו בבלוג באינטרנט. הוא תיאר את מה שהוא עבר בטיול בצורה הומוריסטית ונתן טיפים לאנשים. לבלוג שלו הוא קרה 'היו שלום ותודה על הגפילטע פיש'. הלוגו של הבלוג היה ציור קריקטורה של עצמו. הוא כל הזמן צייר קומיקס, קריקטורות, כתב סיפורים ושירים".

 

גרי ואשתו תמי קבעו עם גיא לפגוש אותו בחודש אוקטובר בקטמנדו, בירת נפאל, שם הוא היה אמור לסיים את הטיול ולחזור לארץ. "התחלנו לערוך סידורים כדי שאת החג נעשה ביחד בנפאל ואז נחזור הביתה ביחד, אבל עכשיו הכל נקטע".

 

גיא השאיר אחריו הורים, גרי ותמי, ואח, יובל. מועד הלוייתו עדין לא נקבע והמשפחה ממתינה שארונו יגיע מסין ככל הנראה ביום חמישי ואז הוא יובא לקבורה ברעננה.


פורסם לראשונה 28/06/2005 23:46

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים