שתף קטע נבחר

פגעי מזג האוויר בעולם יביאו לייקור הביטוח

אליאנץ: המבטחים צפויים להעלות את הפרמיות בשל הגידול בתדירות השיטפונות וגלי החום. החברה מתכוונת להוציא כ-600 מיליון דולר ב-5 השנים הקרובות על השקעות באנרגיה מתחדשת, בניסיון להפחית יצירת גזי חממה

חברת הביטוח אליאנץ, המבטחת הגדולה באירופה, מסרה אתמול (ג') כי היא עשויה להעלות את הפרמיות בעתיד, בשל העלייה בתדירות השיטפונות וגלי החום. "המבטחים צפויים להעלות את הפרמיות בשנים הקרובות, מכיוון שמזג האוויר הופך לאלים יותר ולסיכון עסקי רציני", אמר מנכ"ל UK Allianz Cornhill, אנדרו טוראנס.

 

טוראנס דיבר במסיבת עיתונאים שאירחו החברה האם הגרמנית של חברתו, קבוצת אליאנץ, וקרן הטבע העולמית (WWF). לדבריו, "אנו צריכים להתייחס למגמות אלו. אנו צופים גידול של בין 2% ל-4% בשנה בתביעות הקשורות לפגעי מזג האוויר".

 

אליאנץ ו-WWF נתנו חסות משותפת לדו"ח שעסק בסיכוני שינויי האקלים ובהזדמנויות העסקיות שמתעוררות כתוצאה מתנועה לכיוון של הפחתת פליטות הפחמן. החששות ממה שמכונה "אפקט החממה" כבר סייעו להתפתחותם של שווקים חדשים ואקזוטיים, כמו נגזרות מזג אוויר, שמניבים מחזורים של מיליארדי דולרים.

 

אליאנץ מסרה כי היא מתכוונת להוציא כ-500 מיליון אירו (600 מיליון דולר) על השקעות באנרגיה מתחדשת (שניתנת למיחזור) בחמש השנים הקרובות, בניסיון לסייע בהפחתת יצירת גזי חממה, שנוצרים כתוצאה משריפת פחם וגז טבעי לצורך הפקת חשמל. בנוסף, קראה אליאנץ לממשלות לקבוע מדיניות רב שנתית בנושאי אנרגיה ותחבורה אחרי 2012, שתגביל את יצירת גזי החממה.

 

לפי נתוני עסקי הביטוח הגלובליים של קבוצת אליאנץ, כ-35% עד 40% מהנזקים המבוטחים נגרמים כתוצאה מאסונות טבע, בעיקר סופות ושיטפונות. השיטפונות וגל החום שפגעו באירופה ב-2002 וב-2003, למשל, גרמו לנזקים בשווי של כ-26 מיליארד אירו. לטענת החברה, גל החום שפקד את אירופה ב-2003 וגרם למותם של כ-27 אלף בני אדם "יכול להפוך לשגרה" עד סוף המאה.

 

בשנה שעברה נפגעו מבטחים מסדרה של אסונות טבע, ביניהם ארבעת ההוריקנים שפגעו בפלורידה, שלפי הערכות יעלו לחברות הביטוח כ-23 מיליארד דולר בנזקים מבוטחים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נזקי השיטפונות הולכים וגדלים
צילום: איי פי
מומלצים