שתף קטע נבחר

שאראס: "ה-NBA תמיד היה חלום עבורי"

הרכז המצוין של מכבי ת"א מבהיר בראיון לוושינגטון פוסט: "הזמן שלי הוא עכשיו. אני רוצה להתחרות מול השחקנים הטובים בעולם". מאמנו במכללת מרלינד, גרג וויליאמס, מסביר את הטירוף סביב הליטאי: "שאראס הוא כמו כוכב רוק באירופה"

היורוליג הסתיים, הליגה הישראלית נגמרה ואפילו דראפט 2005 כבר חלף עבר. עכשיו, כאשר הקיץ כבר כאן, כל העיניים נשואות לכוכב הגדול של מכבי תל אביב, שרונאס יאסיקביצ'וס ולמסע שלו לעבר ה-NBA. שאראס, שכבר חצי ליגה בערך הביעה בו התעניינות בצורה זו או אחרת, התראיין לאחד העיתונים החשובים בארצות הברית, ה-'וושינגטון פוסט' וחשף את הרצון הגדול שלו לשחק מעבר לים.

 

"אני יודע שהזמן שלי הוא עכשיו", אמר שאראס בראיון הנרחב. "אני מאוד שמח עם מה שהשגתי באירופה, אבל ה-NBA תמיד היה חלום עבורי". הרכז הליטאי, שכבר שיחק בארצות הברית ארבע שנים, במסגרת מכללת מרילנד, סיפר על השינוי שעבר מאז סיום הקולג': "המעבר למקצוענות והאפשרות להתרכז רק בכדורסל, שינו אותי לחלוטין. אני מוביל כדור הרבה יותר טוב עכשיו".

 

מאמנו במרילנד, גארי וויליאמס, הישווה את שאראס לאמן מתחום אחר. "הוא כוכב רוק באירופה", אמר וויליאמס על חניכו לשעבר, שכלל לא נבחר בדראפט לאחר שסיים את קריירת המכללות שלו. המחמאות ליאסיקביצ'וס מגיעות גם ממאמן בנטון טרביזו ונבחרת ישראל כיום ועוזר מאמן מכבי תל אביב כאשר שאראס החל ללבוש את מדיה, דייויד בלאט. "הוא מוסר נפלא במגרש הפתוח", אמר בלאט והוסיף: "שאראס הוא שחקן של משחקים גדולים ופליימייקר מעולה, מהזן שכבר לא פוגשים היום".


שאראס, כוכב הרוק של אירופה (צילום: יוסי רוט)

 

החתימה על חוזה חדש בין ארגון השחקנים האמריקנים להנהלת ה-NBA תאפשר לסוכנו של שאראס, דאג ניוסטאד, להתחיל בשיחות עם קבוצות הליגה הטובה בעולם כבר ב-1 ביולי. ניוסטאד הבהיר בכתבה מדוע הקליינט שלו לא הצטרף ל-NBA עד כה: "תמיד עלתה השאלה אם לקבוצה יש מספיק כסף כדי להביא אותו. אבל עכשיו קבוצות ה-NBA פותחות את העיניים ובוחנות גם את המקצוענים הוותיקים באירופה ואף אחד מהם לא השיג את מה ששרונאס השיג".

 

שאראס עצמו, שהתגלה לאמריקנים בהצגות בשתי האולימפיאדות האחרונות - סידני 2000 ואתונה 2004 - מסכם: "אני רוצה לבוא ולהתחרות מול השחקנים הטובים בעולם ולראות מה אוכל לעשות נגדם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאראס, שלום ולא להתראות לישראל?
צילום: ראובן שוורץ
צילום: גבי מנשה
בלאט, משבח ומהלל
צילום: גבי מנשה
מומלצים