שתף קטע נבחר

לא מחכים לבכר: 12 מיליארד שקל עברו לברוקרים

הברוקרים הגדילו את היקף הכספים שהם מנהלים ב-15% מתחילת השנה ל-86 מיליארד שקל. הגידול - עקב מעבר כספים על ידי משקי בית מהבנקים לבתי ההשקעות

הברוקרים הפרטיים מנהלים כיום כ-86 מיליארד שקל של הציבור הרחב. כך מעריך מנכל כלל-פיננסים בטוחה, שוקי אברמוביץ'.

 

להערכתו, במחצית הראשונה של השנה העבירו משקי הבית לברוקרים 12 מיליארד שקל שהיו מופקדים בבנקים. נתון זה משקף גידול של יותר מ-15% בהיקף הנכסים, שמנהלים מנהלי ההשקעות הפרטיים.

 

מרבית הכסף המנוהל על ידי בתי ההשקעות הפרטיים נמצא בתיקי השקעות (כ-55 מיליארד שקל, על פי ההערכות), והיתר נמצאים בקרנות נאמנות וקופות גמל.

 

על פי המלצות ועדת בכר לרפורמה בשוק ההון, הבנקים ימכרו את קופות הגמל וקרנות הנאמנות שהם מנהלים. מתברר כי הציבור הרחב לא ממתין עד לאישור ההמלצות, וכבר מעביר כספים מהבנקים החוצה. רוב הכסף עבר מפקדונות שקליים ומקרנות שקליות, לתיקים וקרנות המשקיעות באיגרות חוב.

 

בחברות הברוקרים מעריכים כי המגמה תימשך. הסיבות לכך, הן העלייה במודעות הציבור ובחשיפה לברוקרים פרטיים, ההכרה בתשואות העודפות ובמגוון המוצרים שמציעים בתי ההשקעות הפרטיים, הגברת השיווק והפרסום, הפרסומים המוגברים סביב דיוני ועדת בכר והריבית הנמוכה שבנקים משלמים לחוסכים באפיקים סולידיים בהשוואה לעליות החדות בבורסה.

 

כלל-פיננסים בטוחה מנהלת כיום כ-11.8 מיליארד שקל, לאחר שבמחצית הראשונה של השנה הגדילה בכ-2 מיליארד שקל  - 20% את היקף הנכסים שהיא מנהלת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים