שתף קטע נבחר

סקירת עיתונות, 1 ביולי 2005

כותרות עיתונים בעולם, 1 ביולי, 2005:

 

ניו-יורק טיימס

 

אחמדינג'אד חטף? ענן חדש מעיב על יחסי ארה"ב עם איראן. נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, אמר כי שאלות רבות עלו מהאשמות שישה אמריקנים שנחטפו באיראן אחרי שקיצונים השתלטו על שגרירות ארה"ב שם ב-1979, ולפיהם הנשיא הנבחר, מחמוד אחמדינג'אד היה בין שוביהם.

 

עוזרו של אחמדינג'אד כינה את ההאשמות "אבסורדיות", ואחרים שהיו מעורבים בחטיפת אנשי השגרירות הכחישו אף הם כי היה לו תפקיד כלשהו. אולם מספר גורמים אמריקנים רשמיים אמרו כי השאלות שהועלו חמורות וכי לא ניתן להתעלם מהן.

 

גרדיאן (בריטניה)

 

בריטניה, נשיאת האיחוד: נשיא נציבות האיחוד האירופי, ז'וזה מנואל בארוסו, העניק ראיון מיוחד לעיתון הבריטי, לקראת כהונתה של בריטניה כנשיאה התורנית של האיחוד. "הנשיאות הבריטית מגיעה בזמן קריטי. זו קלישאה לומר זאת, אבל עכשיו זה נכון".

 

"לא תהיה לנו חוקה בשנים הבאות", אמר בארוסו. ההחלטה האחרונה של מנהיגי האיחוד בנושא הייתה לדחות את תהליך האישרור שתחילה נקבע לנובמבר.

 

וושינגטון פוסט

 

משבר ביחסי איטליה-ארה"ב: ממשלת איטליה הכחישה אתמול (יום ה') כי ידעה מראש על כוונת סוכנות הביון המרכזית של ארה"ב לחטוף בתחומה, לצורך חקירות במדינות ערב, מטיף מצרי קיצוני בשנת 2003. ממשלת איטליה גם זימנה את שגריר ארה"ב במדינה לפגישה עם ראש הממשלה, סילביו ברלוסקוני, כדי להשיב לשאלותיו בנוגע לפרשה.

 

כל זאת בתגובה לדיווח ב"פוסט" ולפיו ארבעה מאנשי ה-CIA אמרו כי ראש התחנה ברומא תדרך וביקש אישור מעמיתו באיטליה לפני ביצוע החטיפה, של עומר מוסטפא חסן נאסר, הנודע בכינויו אבו עומר. גורם בממשל האיטלקי אמר כי "אין כל יסוד לדיווח, מדובר בדיווח כוזב שממשלת איטליה יכולה בלהכחיש ברוגע".

 

אינדיפנדנט (בריטניה)

 

"טרמינל" – גרסת המציאות: אדם שבמך למעלה משנה נאלץ לישון על ספסלי נמל התעופה בנאירובי, בירת קניה, ולרחוץ בשירותים הציבוריים, יוכל סוף סוף ליהנות מזכויות אזרחותו הבריטית.

 

סיפורו של האיש, סנג'יי שאח, דומה מאוד לסיפור בסרטו של סטיבן שפילברג "טרמינל". מר שהא טס מקנייה לבריטניה ואז חזר כדי לבקר את אחותו. הוא נולד בקניה בשנת 1962, שנה לפני שזכתה לעצמאות מבריטניה, דבר המקנה לו זכויות.

 

אולם בשל שינויים בחוק ב-2003 ובשל חשדם של אנשי נמל התעופה בבריטניה, נמנעה כניסתו למדינה. אך עקשנותו של שאח השתלמה לבסוף והוא קיבל לידיו את הדרכון בריטי.

 

לוס-אנג'לס טיימס

 

נכנסים לכלא, מפסיקים לעשן: החל מהיום, ריצוי עונש מאסר בבתי הכלא בקליפורניה, הוא כבר לא מה שהיה פעם. האסירים, שעד כה נהגו לקבל גפרורים וסיגריות, לא יוכלו יותר לעשן בין כותלי בתי הכלא. ולמי שתהה, ההחלטה כוללת גם את האסירים הממתינים לעונשי מוות.

 

קוריירה דלה סרה

 

עוד מיתוס נופץ: האוכל האיטלקי אולי נפלא, אך האיטלקיות לא באמת יודעות לבשל, לפחות לא הצעירות שבהן, כך עולה מסקר שנערך בקרב 1,100 נשאלות בגילאי 17-30. רק 17% מהנשאלות אמרו כי הן נהנות מהבישול, בעוד 31% מגבילות עצמן להכנת אוכל פשוט בלבד. המחקר מצהיר כי למעלה ממחצית מהצעירות יהיו לא פחות מ"אסון" בכל הקשור לבישול באמצעות תנורים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אחמדינג'אד חטף אמריקנים ב-79'? (ארכיון)
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
בארוסו, שנים עוד ללא חוקה באיחוד (ארכיון)
צילום: רויטרס
"טרמינל", גרסת המציאות בקניה
צילום: סי די בנק
סקר: האיטלקיות לא יודעות לבשל
צילום: סי די בנק
מומלצים