שתף קטע נבחר

וינשל: יש לדון בדחיפות בהארכת כהונתו של רף

הערכות: ביטול תוכנית חלוקת מניות לאומי לציבור מגדילה את הסיכוי שרף ימשיך בתפקיד

יו"ר ועדת המניות של בנק לאומי, דוד וינשל, פנה אתמול לשר האוצר, בנימין נתניהו, וביקש לקיים התייעצות עם הוועדה בעניין הארכת כהונתו של יו"ר הבנק, איתן רף, ללא דיחוי נוסף.

 

וינשל כתב לנתניהו כי העדר מינוי יו"ר "יוצר אי-ודאות ופוגע בתפקוד הבנק. קיום מצב זה נראה לי בלתי תקין ואסור לנו לאפשר את המשכו". עד מועד סגירת הגיליון לא נקבע מועד להתייעצות עם הוועדה.

 

כהונתו של רף, המשמש כיו"ר לאומי זה עשור, פקעה ביום רביעי והוארכה על-ידי דירקטוריון הבנק עד 29 באוגוסט או עד קיום התייעצות עם נתניהו. המפקח על הבנקים, יואב להמן, אמר כי אינו רואה מניעה להארכת הכהונה בשנה נוספת, כמתוכנן, לאור ההפרטה הצפויה של הבנק, אך נתניהו טרם הביע את עמדתו.

 

כפי שפורסם ב'ידיעות אחרונות', נתניהו שוקל שלא להאריך את כהונת רף, על רקע המאבק שמנהל רף נגד יישום המלצות ועדת בכר לרפורמה בשוק ההון. נתניהו ורף נפגשו שלשום בערב, ולדברי גורמים במשרד האוצר הפגישה היתה עניינית. בתום הפגישה הודיעה נתניהו לרף כי יגבש את החלטתו בימים הקרובים.

 

על-פי הערכות, החלטת ראש הממשלה אריאל שרון מיום רביעי, לבטל את תוכנית חלוקת מניות בנק לאומי לציבור ולצאת במכרז למכירת גרעין השליטה בלאומי, מגדילה את הסיכוי שרף ימשיך בתפקידו. על פי פרסומים, נתניהו נפגע מאוד מהדרך שבה נודע לציבור על ביטולה הכמעט מוחלט של חלוקת מניות לאומי.

 

אתמול, בעת שדיבר בכנס קיסריה שננעל בירושלים, נדמה היה שהנגיד סטנלי פישר חש אי-נוחות מהפגיעה שחש נתניהו, ולכן הדגיש כי קיימת עדיין אפשרות שהתוכנית תצא לפועל.

 

יו"ר מועצת העובדים של בנק לאומי, שלמה יפרח, אמר אתמול כי כל פגיעה ברף תהווה פגיעה בכלל העובדים בבנק לאומי. הוא הוסיף כי עובדי הבנק לא ישתפו פעולה עם שום יו"ר אם כהונת רף לא תוארך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים