שתף קטע נבחר

אלרוב רכשה מרכז מסחרי בשוויץ ב-224 מיליון שקל

השלימה רכישת מרכז מסחרי רביעי בשוויץ תמורת 224 מיליון שקל. בנוסף מתקיים מו"מ לרכישת שני מרכזי מסחר נוספים בשוויץ בהיקף של כ- 430 מיליון שקל. הרכישה מגדילה את היקף הנכסים במערב אירופה ללמעלה ממילארד שקל

חברת אלרוב, שבשליטת משפחת אקירוב, השלימה בסוף השבוע רכישת מרכז מסחרי רביעי בשוויץ תמורת כ-224 מיליון שקל.

 

המרכז המסחרי משתרע על שטח של 26.2 אלף מ"ר במחוז גלרוס, הסמוך למחוז ציריך שבשוויץ, בעבר דווח כי החברה מנהלת מו"מ לרכישת הנכס. הרכישה מגדילה את היקף הנכסים במערב אירופה ללמעלה ממיליארד שקל.

 

דמי השכירות השנתיים צפויים להסתכם בכ-14 מיליון שקל, בהתבסס על דמי השכירות הקיימים ושיעור תפוסה מלא. השוכר העיקרי בנכס הינו COOP שהינו מרכול ובית כלבו מוביל בשוויץ. מרבית הרכישה תמומן מבנק זר מוביל בתנאי Non Recourse וסך של כ-29 מיליון שקל ימומן ממקורות עצמיים של החברה. השלמת העסקה צפויה ב-8 ביולי 2005.

 

בנוסף, החברה מקיימת מו"מ לרכישת שני מרכזי מסחר נוספים בשוויץ, בהיקף של כ-430 מיליון שקל. תיק הנכסים הכולל של קבוצת אלרוב בחו"ל כולל בניני משרדים באנגליה, בצרפת ומרכזים מסחריים בשוויץ.

 

אלפרד אקירוב, מנכ"ל ויו"ר דירקטוריון אלרוב מסר: "רכישת המרכז המסחרי הרביעי בשוויץ ומו"מ לרכישת שני מרכזי מסחר נוספים מהווים המשך המהלך האסטרטגי של הקבוצה להשקעה בנכסים מניבים בדגש על מערב אירופה. אנו רואים בהשקעות בנדל"ן מניב בחו"ל את מנוע הצמיחה העתידי של החברה ובכוונתינו להרחיב את פעילותינו במערב אירופה באפיק זה".

 

 

במקביל, החברה הודיעה, כי ביצעה ביום חמישי הנפקה של איגרות חוב למשקיעים מוסדיים סכום של 50 מיליון שקל. האג"ח נושאות ריבית בשיעור שנתי של  של 5.8%. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית מגל
אלפרד אקירוב. פעילות במערב אירופה
צילום: עמית מגל
מומלצים