שתף קטע נבחר

פוטין: להחזיר את ייצור הוודקה לידי המדינה

מעל ל-13 אלף בני אדם מתו ברוסיה במהלך 4 החודשים הראשונים של השנה, כתוצאה מהרעלת אלכוהול. זאת, לאחר ששתו וודקה זולה ובלתי-חוקית. הפתרון של פוטין: החזרת המונופול על ייצור הוודקה הרוסית לידי הממשלה

הנשיא הרוסי, ולדימיר פוטין, החליט שיש להילחם בתופעת האלכוהול המורעל וקרא אמש (שבת) להחזיר את המונופול על ייצור הוודקה הרוסית לידי המדינה. זאת, לאחר שאלפים מתושבי רוסיה מתו לאחרונה כתוצאה מהרעלת אלכוהול.

 

בנאום שנשא במהלך חגיגות 750 השנים של קלינינגרד, קולוניה רוסית הסמוכה לפולין, התייחס פוטין לייצור ההולך וגובר של וודקה מזוייפת, ואמר כי "הדרך הטובה ביותר לפתור את הבעייה היא על-ידי החזרת המונופול על ייצור הוודקה לידי הממשלה. הממשלה תהיה זו שתחליט החלטות בנושא".

 

עוד הוסיף פוטין כי "כל חברי הממשלה מסכימים עם עמדתי. מעבר לכך, במשרדים הרלוונטים הסכימו לעזור ליישם את הרעיון, צעד אחר צעד".

 

ייצור הוודקה היה בשליטתה המלאה של הממשלה בימי ברית המועצות. לאחר התפרקות הגוש הסובייטי קמו מאות חברות קטנות-בינוניות לייצור וודקה - המשקה האלכוהולי הנפוץ ביותר במדינה. מחזור העסקים של ייצור הוודקה עומד על כתשעה מיליארד דולר, אך מומחים רבים העריכו כי מרבית הסכום מועבר לידיהם של יצרני וודקה בלתי-חוקית באיכות ירודה.

 

הממשלה הרוסית העריכה כי מאחורי חברות הוודקה הבלתי-חוקית עומדים ארגוני הפשע הגדולים במדינה, המעוניינים להרוויח "כסף קל" על חשבונם של שתייני רוסיה העניים, שלא יכולים להרשות לעצמם לרכוש וודקה איכותית. 

 

מנתונים סטטיסטיים של ממשלת רוסיה, מעל ל-13 אלף בני אדם מתו מהרעלת אלכוהול במהלך ארבעת החודשים הראשונים של שנת 2005. מדובר ב-1.7 אחוזים מכלל מקרי המוות במדינה. ברחבי רוסיה נמכרים משדי שנה 2.2 מילארד ליטר של וודקה - 15 ליטר לכל נפש חיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
להלאים את הוודקה. פוטין
צילום: איי פי
מומלצים