שתף קטע נבחר

שופרסל חזרה בה מפיטורי עשרות העובדים

מנכ"ל שופרסל, אפי רוזנהויז, הודיע להסתדרות ולוועד עובדי הרשת, כי מכתבי הפיטורים שנשלחו בשבוע שעבר לעשרות עובדים זמניים - בוטלו. במקום זאת, ישבו הצדדים למו"מ מזורז על תוכנית התייעלות

מנכ"ל שופרסל, אפי רוזנהויז, הורה היום (א') לבטל את מכתבי הפיטורים שהנהלת הרשת שלחה בשבוע שעבר לעשרות עובדים זמניים.

 

רשת שופרסל, שפיטרה מאות עובדים בתוכנית התייעלות אגרסיבית שביצעה לפני כשנה וחצי, נמצאת שוב במאמץ התייעלות, למרות שהגיעה בשנה שעברה לרווחיות. הרשת הוציאה לאחרונה 300 עובדים לפרישה מוקדמת, במסגרת הסכם עם ועד העובדים. בנוסף, הודיעה הרשת בשבוע שעבר לעשות עובדים זמניים כי הם מפוטרים.

 

על פי הסכמי העבודה בשופרסל, הופכים עובדים זמניים לעובדים קבועים של הרשת אחרי שנתיים של עבודה. בוועד העובדים טוענים, כי חלק גדול מהמפוטרים הועסקו ברשת קרוב לשנתיים, ולפיכך היו אמורים להפוך בקרוב לעובדים קבועים.

 

רוזנהויז הודיע על החלטתו בפגישה עם יו"ר ארגון עובדי שופרסל, אריאלה סיסו, וראש חטיבת המסחר בהסתדרות, יורם ארנשטיין. עוד סוכם בפגישה כי עקב הצורך להמשיך בתהליך של הקטנת עלויות השכר ברשת, יסכמו הצדדים, בתוך חודש ימים, על תכנית התייעלות.

 

"אני מקווה שההנהלה לא תפתיע אותנו יותר בעתיד ותנקוט צעדים חד–צדדיים כפי שעשתה הפעם", אומרת סיסו.

 

מהנהלת הרשת נמסר בתגובה: "עקב הצורך להמשיך בתהליך הקטנת עלויות השכר ברשת שופרסל, סוכם היום בין נציגות העובדים, ההסתדרות והנהלת שופרסל שבתוך חודש ימים נסכים על תוכנית התייעלות. לפיכך, החליטה הנהלת החברה לבטל את מכתבי הפיטורים שהוצאו לעובדים הזמניים".  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אפי רוזנהויז, מנכ"ל שופרסל
מומלצים