שתף קטע נבחר

טור דה פראנס, קטע 3: ניצחון שני לבונן

הרוכב הבלגי בן ה-25 השיג ניצחון נוסף במירוץ האופניים היוקרתי. לאנס ארמסטרונג עדיין שני בדירוג הכללי, לפני הקטע הקבוצתי נגד השעון. מקיואן האוסטרלי דחף את יריבו והמקום השלישי בקטע נלקח ממנו

לאחר שניצח ביום ראשון בקטע המישורי הראשון של הטור דה פראנס, אמר טום בונן הבלגי שהוא כבר השיג את מטרתו, ומעכשיו הלחץ יירד ממנו. בקטע השלישי היום (ב'), ללא לחץ, ה'אריה מפלנדריה' עשה זאת שוב, כאשר הגיע ראשון במיאוץ אגרסיבי לקו הסיום בעיר ששמה טור, בתום 212.5 ק"מ שהחלו בלה שאנטרה.

 

בשבוע הראשון מרבית הקטעים מסתיימים בספרינט המוני, והמאבק על חולצת המאיצים הירוקה מתחמם. בונן פתח היום פער על יריביו על החולצה, למרות שהצהיר כי לא יתאמץ בספרינטים שבאמצע הקטעים, אלא יתמקד בנצחונות בלבד. עד עכשיו הולך לו לא רע. "התחלתי לברוח בדיוק עם רובי (מקיואן), אבל ניצחתי בסוף וזה מה שחשוב", אמר הבלגי לאחר הנפת הידיים המסורתית.

 

"היייתי רגוע מאוד בסיום, למרות הספרינט הארוך. כדאי לחכות במצבים כאלה וזה מה שעשיתי", סיכם בונן בן ה-25 את ניצחונו. בינתיים הוא נהנה גם מהיעדרם מהטור של ספרינטרים מובילים כאלסנדרו פטאקי ואריק זאבל.

 

האוסטרלי רובי מקיואן דחף לפני קו הסיום את יריבו ובן ארצו סטיוארט אוגריידי, והמקום השלישי, עם הניקוד ושניות הבונוס שלו, נשלל ממנו. פיטר וורוליך האוסטרי סיים שני ואוגריידי עבר למקום השלישי בקטע. מקיואן מתח בסיום ביקורת על החלטת השופטים: "אני לא מבין על מה נפסלתי, נשענו אחד על השני כדי לא ליפול. עכשיו אין לי כבר סיכוי לחולצה הירוקה". האוסטרלי מדורג כרגע 44 נקודות מאחורי בונן בדירוג המאיצים, בו זכה בשנה שעברה.


בונן לפני כולם, ומקיואן נוגח באוגריידי (צילום: איי אף פי)

 

האיש אליו מופנות כל העיניים, לאנס ארמסטרונג, חגג את ה-4 ביולי עם עוד יום שקט ושגרתי בדבוקה, ובדירוג הכללי לא נרשמו שינויים. למרות יום העצמאות שלהם, אף אמריקני לא ניסה למשוך תשומת לב ולהצטרף לבריחה מהדבוקה. למרות זאת, ארבעה אמריקנים עדיין מדורגים בעשירייה המובילה של הדירוג הכללי, כולל דייויד זבריצקי, שממשיך לשמור על החולצה הצהובה.

 

אריק דקר, הולנדי המתמחה בבריחות לדבוקה המובילה, עשה זאת שוב. תקוותו לנצח בקטע לא התגשמה, אך הוא לא אמר נואש גם כשה'פלוטון' נשפה בגבו, והרוויח חשיפה יפה לספונסרים של קבוצתו, רבובאנק. בנוסף, הרוויח דקר את החולצה המנוקדת (למטפס הטוב ביותר), כשחלף ראשון על פני שתי פסגות קטנות.

 

מחר ייערך קטע קבוצתי נגד השעון, 67.5 ק"מ מטור לבלואה, שיכול לקבוע רבות בדירוג הכללי של המועמדים הבולטים. קבוצתו של ארמסטרונג, דיסקאברי צ'אנל, נראית כחזקה ביותר, ואם תנצח ילבש הזוכה בשש השנים האחרונות את החולצה הצהובה בסיום הקטע. סי.אס.סי, המובילה כרגע בפער קטן את הדירוג הקבוצתי, פונאק וטי-מובייל עשויות לסכן את דיסקאברי.

 

דירוג כללי:

1. דייויד זבריצקי (ארה"ב, סי.אס.סי) 8:41.31 שעות

2. לאנס ארמסטרונג (ארה"ב, דיסקאברי) פיגור של 2 שניות

3. לאסלו בודרוגי (הונגריה, קרדיט אגריקול) פיגור של 47 שניות

4. אלכסנדר וינוקורוב (קזחסטן, טי-מובייל) פיגור של 53 שניות

5. ג'ורג' הינקפי (ארה"ב, דיסקאברי) פיגור של 57 שניות

...

12. יאן אולריך (גרמניה, טי-מובייל) פיגור של 1.08 דקות

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
לאנס ארמסטרונג, היום בטור
צילום: רויטרס
מומלצים