שתף קטע נבחר

סופית: שנת מאסר על קריאות גזעניות

הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית תיקון לחוק הבטיחות במקומות ציבוריים. עוד לפי החוק החדש, יוחמר העונש למי שיכניס אמצעים אסורים למגרשים, עד לשלוש שנות מאסר

לאחר שוועדת החקירה הפרלמנטרית למניעת האלימות בספורט סיימה את עבודתה והגישה את המלצותיה, נקטה היום (ב') הכנסת צעד מעשי ראשון במלחמה נגד האלימות שגאתה במגרשי ארצנו בשנה האחרונה.

 

התיקון לחוק בטיחות במקומות ציבוריים, שעבר היום בקריאה שניה ושלישית קובע כי אדם הקורא קריאות מגונות וגזעניות במגרשים דינו שנת מאסר, וכי הכנסת אמצעים אסורים למגרשים עלולה לגרור עד שלוש שנות מאסר.

 

עוד החמיר התיקון לחוק את הענישה על המתפרעים במגרשים - במקום עונת הרחקה אחת אותה יכול היה בית המשפט להטיל בצו על אוהד שהתפרע, יכול מעתה בית המשפט לקבוע כי אוהד יורחק לתקופה של עד 3 עונות. משעבר החוק, אותו יזם יושב ראש הוועדה הפרלמנטרית, חבר הכנסת אבשלום וילן (יח"ד), הופכת מדינת ישראל לאחת המדינות היחידות שמטילה עונש של מאסר של קריאות גזעניות באירועי ספורט.

 

פרויקט "סדרנים במגרשים" ינסה למגר את האלימות

 

פרוייקט "סדרנים במגרשים" תפס תאוצה לאחר פגישה שהתקיימה היום במשרדי ההתאחדות לכדורגל. בפגישה, בה נכחו נציגי הממשלה, ההתאחדות לכדורגל, המשטרה, קבוצות ליגת העל וחברות האבטחה הפועלות במגרשים, הוחלט על השקתו של הפרוייקט.

 

על פי הפרוייקט, יוכשרו סדרנים שיפחיתו משמעותית את כמות השוטרים בארועי ספורט, יהפכו את המגרשים ל-"מקום ידידותי יותר" ויוזילו לקבוצות את עלות האבטחה. במהלך הפגישה, הועלו על ידי הנוכחים סוגיות שונות מתחום האבטחה במגרשים ונקבעו קריטריונים לפיהם ייבחרו ויוכשרו סדרנים פוטנציאליים.

 

במסגרת ההכשרה, שתתקיים בחודשים יולי ואוגוסט בשלושה מוקדים ברחבי הארץ, יעברו המועמדים תוכנית הכשרה שגובשה ותועבר על ידי צוות מומחים וכוללת לימודים עיוניים ומעשיים לפני שיוסמכו לתפקיד "סדרנים במגרשי ספורט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
התפרעויות אוהדים. המחיר עלה
צילום: איי פי
מומלצים