שתף קטע נבחר

"ההתנתקות עלולה להציף את ישראל בסחורות זולות"

נשיא התאחדות התעשיינים: שרגא ברוש, מעריך כי אם לא תישמר מעטפת מכס אחידה בין המשק הישראלי לפלסטיני, יחדרו לארץ סחורות נחותות בהיקף של כמיליארד שקל בשנה, שיפגעו קשות בתעשייה הישראלית

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, אומר כי לקראת ההינתקות על הממשלה למנוע את הפיכת רצועת עזה לתחנת מעבר לישראל של סחורות זולות, בלתי תקניות שעלולות לפגוע במשק הישראלי.

 

ברוש טוען, כי בשום פנים ואופן אין לאפשר לגופים זרים - כח בינלאומי או גורמים מהרשות הפלסטינית למפקח בתחנות המעבר, על מעבר הסחורות מעזה לישראל ולגדה, שכן, להערכתו, הגורמים הללו לא יוכלו למנוע מעבר של סחורות שאינן עומדות בתקינה ובכללי המכס.

 

נשיא התאחדות התעשיינים מעריך, כי אם לא תישמר מעטפת המכס האחידה בין המשק הישראלי לפלסטיני, בפיקוח המכס הישראלי - יחדרו לארץ מדי שנה סחורות נחותות בהיקף של כמיליארד שקל שיפגעו קשות בתעשייה הישראלית.

 

מדובר בסחורות זולות, בלתי תקניות אשר עלולות לפגוע במשק הישראלי - הכוונה למוצרים חקלאיים, מוצרי מזון, תרופות, קמח, תשומות לבניה, מוצרי נייר ודפוס, רהיטים ומלט.

 

ברוש מציין, כי החשש הוא לא רק מזליגה של סחורות שיוצרו בעזה אלא גם סחורות שיובאו לעזה מארצות שלישיות אשר ימצאו את דרכן לישראל.

 

נשיא התאחדות התעשיינים מציין, כי מסקר שנערך בקרב תעשייני המזון מתברר כי 60% מהם חוששים מכניסה לישראל של מוצרי מזון שאינן עומדים בדרישות הבריאות והתקינה – זאת אם לא תהיה מעטפת מכס אחידה ואם הבקרה לא תישאר בידי ישראל.

 

ברוש מציע כפתרון - יצירת מעבר גבול יבשתי בכרם שלום בין מצרים, ישראל והרשות הפלסטינית - דרכו יעברו הסחורות לעזה ולישראל, תוך שמירה על מעטפת המכס ובפיקוח המכס הישראלי. זאת בתנאי שמעבר רפיח ישמש רק מעבר לבני אדם (ולא לסחורות).

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברוש. חדירה של סחורות נחותות
מומלצים