שתף קטע נבחר

מחאת עצורי ההתנתקות: הציפו את אגף הנוער

עד כה, מפגינות הימין העצורות היו מקור הצרות בכלא מעשיהו. הלילה הצטרפו הבנים, כאשר הציפו את האגף שבו עצורים 27 נערים. העונש: העצורים יוכלו להתקלח במשך שעה בלבד ביום וימלאו בקבוקים במי שתייה

מים נגד ההתנתקות: שירות בתי הסוהר סגר הלילה (יום ג') את המים באגף הנערים של עצורי ההתנתקות הכלואים בכלא מעשיהו, לאחר שהעצורים פתחו את כל הברזים והציפו את האגף. גורמים בשב"ס אומרים שעד כה הנערות העצורות היוו את "מקור הצרות", ועכשיו גם הבנים מצטרפים.

 

לדברי השב"ס, העצורים עשו זאת כפרובוקציה "במטרה לבזבז את כספי משלם המיסים". בעקבות התקרית, יקבלו העצורים רק שעה ביום למקלחת ויצטרכו למלא בקבוקים למי שתייה.

 

 

הלילה שמעו הסוהרים זרימת מים באגף שבו עצורים 27 נערים מתנגדי ההתנתקות. בבדיקה שערכו הסוהרים התברר שהנערים פתחו את כל ברזי המים בתאים. בכלא הוחלט מיד לנתק את זרימת המים לתאי הנערים העצורים.

 

עד כה כללו הפרובוקציות כתובות נאצה, שירת שירי שנאה ובזבוז מים. מאחורי הפרובוקציות עמדו בעיקר הבנות העצורות, שהועמדו לדין משמעתי ונענשו. אירוע הצפת הכלא על-ידי הנערים העצורים הוא הפרובוקציה הראשונה שהם מבצעים בכלא.

 

העונש: שלילת טיולים בחצר

 

בשב"ס אומרים כי בעקבות הצפת האגף וההחלטה לנתק את האגף מהמים ייפתח הברז הראשי לאגף לסירוגין רק על מנת לאפשר לעצורים להתקלח וכן למלא מים בבקבוקים לשתיה. בשב"ס מוסיפים כי הנערים יועמדו לדין משמעתי.

 

למרות זאת לא יהיה ניתן להענישם או לשלול מהם הטבות כמו קניה בקנטינה, קבלת מכתבים, ביקורים ושימוש בטלפון, משום שבמילא רובם לא מקבלים את הפריבילגיות הללו משום שהם אינם מזדהים. העונש היחיד שנותר הוא לשלול מהם את הטיולים בחצר ולהקפיד יותר על משמעת.

 

גורמים בשב"ס אומרים כי הצפת הכלא אינה מעשה קונדס או שטות, אלא "מעשה עבריינות על רקע אידיאולגי. הנערים אף מצהירים כי מטרת הצפת הכלא היא לפגוע בכלכלת המדינה על-ידי בזבוז כספי הציבור וגרימת נזקים, כפי שהם משתקים את המדינה על-ידי חסימת הכבישים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
אחת העצורות. ארכיון
צילום: שאול גולן
באדיבות שירות בתי הסוהר
מתנחלים עצורים במעשיהו. ארכיון
באדיבות שירות בתי הסוהר
מומלצים