שתף קטע נבחר

איי.בי.איי: דוח"ת החברות ברבעון יהיו חיוביים

לקראת ההתנתקות, הפרמצבטיקה, הטכנולוגיה, הנדל"ן, והאגרו-כימיה - הם הסקטורים המומלצים על ידי בית ההשקעות לקראת חוסר הוודאות הפוליטית הצפוי עם הפינוי

לקראת ביצוע תוכנית ההתנתקות, בית ההשקעות אי.בי.איי מפרסם סקירה לפיה התוצאות הכספיות של החברות ברבעון השני צפויות להציג המשך מגמת הצמיחה. עם זאת מציינים באי.בי.איי, כי המגמה הכללית תקבע בהתאם לתפיסת השוק את מידת היציבות הפוליטית והתקדמות תהליך ההתנתקות.

 

הפרמצבטיקה, הטכנולוגיה, הנדל"ן, והאגרו-כימיה - הם הסקטורים המומלצים על ידי בית ההשקעות לקראת חוסר הוודאות הפוליטית הצפוי עם תהליך ההתנתקות.

 

הסקטור הפיננסי, אשר תלוי במידה רבה בתנודות בפוליטיקה ובכלכלה המקומית, חשוף מאוד, להערכת איי.בי.איי, לתגובה היסטרית של המשקיעים במידה ותתפתח.

 

בבית ההשקעות מציינים, כי מניות חברות הביטוח חשופות יותר לירידות בשוק המניות ממניות הבנקים. בין מניות הבנקים, מניית בנק הפועלים חשופה יותר להתנהגות המשקיעים הזרים,  לעומת מניית בנק מזרחי שבעבר היתה היציבה מבין מניות הסקטור.

 

חברות האחזקה, כסקטור, חשופות להערכת אי.בי.איי, אף הן ביתר למגמות בשוק ולכן כמו שהן נהנות מגאות כך הן צריכות להיפגע בשפל. אולם בבית ההשקעות מציינים לטובה את מניית  החברה לישראל. זאת בעיקר מכיוון שאחזקותיה בכי"ל וצים אינן מושפעות מכלכלת ישראל. 

 

עוד מציינים באיי.בי.איי, כי סקטור התקשורת צפוי להניב תשואת שוק בתקופה הקרובה וכך גם סקטור המזון. 

 

בסקירה עולות שמות של מניות ספציפיות הצפויות להפגין עוצמה יתרה: 

 

  • טבע ופריגו - אינן מושפעות כמעט מהסנטימנט בשוק המניות הישראלי. הן גם עמידות יחסית לגורמי הסיכון העיקריים בארה"ב - נפט ונדל"ן. להערכת איי.בי.איי טבע ופריגו צפויות לתת תשואת יתר בשוק יורד.
  • אורמת - נראית כהשקעה שצריכה להניב תשואת יתר על השוק. גם בגלל שמרבית פעילותה בחו"ל וגם בגלל חסינותה למחירי האנרגיה הגואים.
  • נייס - היא המניה המועדפת בתחום הטכנולוגיה. זאת מכיוון שמרבית הפעילות של החברה מנותקת לחלוטין מהכלכלה והפוליטיקה בישראל. 
  • מניות חברות הנדל"ן, ובראשן גזית-גלוב, צפויות לשמור על יציבות (בייחוד חברות שמרבית השקעותיהן בחו"ל).

  

בנוסף מוזכרות בסקירה חברות האגרו-כימיה, אשר מוגדרות "מפתות להשקעה" בגלל שתפעולית הן כמעט ואינן מושפעות מהמגמות המקומיות, אולם חשיפתן לתנודות בשוק ההון והיותן חביבות קרנות הנאמנות והזרים בחודשים האחרונים, ימנעו מהן,  להערכת איי.בי.איי, להניב תשואה עודפת על השוק.

 

האנליסטית אלה אלקלעי: "כרגע קשה מאד להיות יועץ השקעות. ישנם מספר מגמות שעלולות להתפתח. מצד אחד הכלכלה במצב טוב, הדולר עולה ומחזק את היצואניות והדו"חות צפויים להיות טובים, מצד שני קיימת עננה של אי-יציבות פוליטית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים