שתף קטע נבחר

מנכ"ל כלל ביטוח: לסוכני הביטוח אין סיכוי מול הבנקים

ארבעה בכירים מעולם הביטוח, שהופיעו היום בדיון בוועדת הכספים ברפורמת ועדת בכר, הביעו חשש מהפגיעה בסוכני הביטוח. יו"ר מנורה: "אין סיבה לתת לבנקים לייעץ ולשווק ביטוח כפיצוי"

"הסוכנים עושים עבודתם נאמנה, מלווים את המבוטחים, ואין להם שום סיכוי להתמודד מול הבנקים". כך אמר היום (ג') מנכ"ל כלל ביטוח, אביגדור קפלן, בהופעתו בוועדת הכספים של הכנסת במסגרת דיון בנושא הרפורמה של ועדת בכר.

 

לדברי קפלן, "יש הסכמה שיש כשל בשוק ההון, רוצים לפתור את הכשל, ונוצר הרושם שרוצים לפצות את הבנקים על האובדן במכירת קרנות הנאמנות. לדבריו, "צריך לזכור שהבנקים ממירים נכס בנכס - הם יקבלו כסף טוב בתמורה לקרנות הנאמנות וקופות הגמל".

 

לדבריו, "אנחנו במשך שנים עמלנו על פיתוח ערוץ שיווק. הערוץ הזה הוא הסוכנים". קפלן אמר כי משמעות מכירת ביטוח בבנקים היא שערוץ השיווק הזה הולך להיהרס.

 

לדבריו, "מדובר במוצרי ביטוח רבים ומורכבים ויש לתפור לאדם את הפתרון לחליפתו. אלה לא מוצרים פשוטים שאפשר למכור בבנק מעבר לדלפק. הכשל שייוצר כתוצאה ממכירת ביטוח בבנקים יהיה כאין וכאפס לעומת הכשל שהרפורמה מנסה לפתור".

 

בעלי ויו"ר הראל ביטוח, יאיר המבורגר, שהופיע גם הוא בוועדה, אמר כי מהלך מכירת הביטוח בבנקים יפגע בסוכנים, ולא יעזור בכלום. לדבריו, "חברות הביטוח נבנו בזכות הסוכנים, ואין מקום להכחיד אותם. מסכן הלקוח שיעמוד מול פקיד בנק ולא יידע אם הוא יועץ או מוכר".

 

יו"ר ובעלי חברת הביטוח מנורה, מנחם גורביץ', אמר לוועדה כי אין סיבה לתת לבנקים לייעץ ולשווק ביטוח כפיצוי, ובכך להכניס את ענף הביטוח לסחרור.

 

לדברי גורביץ', "שליטת הבנקים בתחום הביטוח תגדיל את הריכוזיות של הבנקים בשוק ההון. איך אפשר להחליף סוכן ביטוח שמלווה את הלקוח במשך שנים רבות בפקיד בנק שמתחלף כל כמה שנים. מנהלי הבנקים אמרו לי: אתה תהיה רק שלט אצלנו בסניף. אנחנו נכתיב לך איך למכור, מה למכור ולמי למכור".

 

גם מנכ"ל הפניקס, יהלי שפי, אמר כי הצעד יפגע בסוכני הביטוח, ולא בעובדי הבנקים. לדבריו, "עובדי הבנקים יעברו לשווק קרנות נאמנות וקופות גמל אצל מי שיקנה אותם. את הסוכנים יחליפו מחשבים ומספר מצומצם של עובדים. בשנה שנתיים ימחקו שנים ארוכות של השקעה ועבודה. סוכנים אשר יכלו להמשיך לעבוד עוד עשרות שנים נוספות ייעלמו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
קפלן: לסוכנים אין סיכוי
צילום: שאול גולן
מומלצים