שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מסיעים ילדים בלי בלמים

  במבצע משותף של משטרת התנועה ומשרד התחבורה הורדו אתמול מהכביש שבעה אוטובוסים המשמשים להסעת ילדים, בשל ליקויי בטיחות

  כשאתם שולחים את ילדיכם לקייטנות בהסעה, יש לכם בהחלט סיבה לדאגה: במבצע משותף של משטרת התנועה ושל משרד התחבורה הורדו אתמול מהכביש שבעה אוטובוסים של הסעת ילדים, ו-32 כלי רכב ששימשו לאותה המטרה קיבלו דו"חות וטופסי התחייבות לתיקון ליקויים.

   

  אתמול בבוקר התמקמו שוטרי משטרת התנועה הארצית ובוחני משרד התחבורה בסמוך לכניסה לפארק השעשועים "נחשונית" באזור ראש-העין. נהגי ההסעות שהורידו את הילדים בפארק נדהמו לגלות את השוטרים ואת הבוחנים שפשטו על רכבי ההסעה שלהם.

   

  "בשבעה מבין האוטובוסים נמצאו ליקויים במערכות הבלמים, ההיגוי והמתלים, ובוחני התחבורה קבעו שהם מסוכנים לנסיעה והורידו אותם מן הכביש", סיפר אתמול מפקד שלוחת שרון של משטרת התנועה הארצית, רב-פקד אלי סער. "הנהג באחד האוטובוסים נסע ללא רישיון הסעה ובלי ביטוח, ובכל אחד מן האוטובוסים האלו נסעו בין 55 ל-60 ילדים". אגב, בשניים מכלי הרכב הליקויים בבלמים היו כה חמורים, עד שהם הורדו מהכביש בגרירה.

   

  הנהגים, שקיבלו דו"חות, נקודות וקנסות, ניסו להפעיל את האחריות על בעלי החברות ולטעון "לא ידעתי, לא בדקתי", אבל את אנשי המשטרה זה לא שיכנע. "זו גם אחריותו של הנהג לבדוק האם הוא נוסע ברכב תקין ועם כל האישורים הדרושים", הסביר רפ"ק סער. "המבצע היה רק הסנונית הראשונה, ולאורך כל הקיץ אנחנו נמשיך לעבוד בדגש מיוחד על רכבי הסעת הילדים לקייטנות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אוטובוס הסעת ילדים (ארכיון)
  צילום: מאיר פרטוש
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים