שתף קטע נבחר

אושר טרומית: יותר ח"כיות, יותר כסף למפלגה

הצעת החוק קובעת כי סיעות יקבלו מימון גבוה יותר אם יהיו בהן מעל ל-30% נשים. קואליציה משונה של אברהם פורז (משינוי), יוסף פריצקי, אורי אריאל וחברי הכנסת והחרדים התנגדו

יותר נשים, יותר כסף: הכנסת אישרה היום (ד') בקריאה טרומית את הצעת החוק שהגישו חברי הכנסת אתי לבני משינוי, גדעון סער מהליכוד וזהבה גלאון ממרצ לייצוג הולם לנשים במפלגות. על-פי ההצעה, מפלגה בה יהיו מעל ל-30 אחוזי ייצוג לנשים תקבל יחידת מימון וחצי נוספת מהמדינה.

 

ההצעה התקבלה ברוב מוחץ של 53 חברי כנסת, כאשר רק הרכב מוזר משהו של חברי הכנסת אברהם פורז משינוי, יוסי פריצקי, אורי אריאל וחברי הכנסת מסיעות החרדיות התנגדו לה.

 

לטענת מקורבי לבני, מדובר בפעם הראשונה בהיסטוריה של סיעת שינוי בה ח"כ מהסיעה מצביע נגד הצעת חוק שהעלה חבר אחר משינוי. לטענת פורז, הוא בחר להתנגד להצעה משום שהוא מתנגד לשיריון נשים בפוליטיקה.

 

יוזמת החוק, לבני, אמרה בתגובה כי "מזה עשר שנים מנסה הכנסת להעביר את החוק, שכל מטרתו היא להביא לשיוויון בין המינים. עתה הצלחנו בכך, למרות התנגדותם הנחרצת של החרדים".

 

ממקורבי פורז נמסר כי "על לבני להודות לסיעה, שאיפשרה לה להעלות את החוק, למרות התנגדותם של מרבית החברים".

 

ח"כ זהבה גלאון ממרצ, מיוזמי הצעת החוק, הגיבה: "זה יום חשוב לדמוקרטיה הישראלית ובפרט לנשים בפוליטיקה הישראלית. הפרלמנט הישראלי הוא בעל ייצוג הנשים הנמוך בדמוקרטיות בעולם, וההצעה באה לשפר את המצב המעוות הנוכחי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
יזמה. לבני
צילום: אתר הכנסת
צילום: צביקה טישלר
חבר לחרדים. פורז
צילום: צביקה טישלר
מומלצים