שתף קטע נבחר

פעילי "שלום עכשיו" הטמינו סרטים כחולים בכותל

כשלושים מתומכי ההתנתקות הגיעו לרחבת הכותל ובנוסף לסרטים הטמינו גם פתקים, עליהם נכתב בין היתר "ושבו בנים לגבולם". אלעזר דוידוביץ', פעיל חובש כיפה: "יש אנשים שלוקחים את אלוהים למגרש הפוליטי שלהם. גם אנחנו משחקים במגרש שלהם"

הכותל נצבע בכחול. אחרי שהכתום של מתנגדי ההתנתקות שטף כל פינה במדינה, מתחילים גם הסרטים הכחולים של תומכי המהלך לתפוס אחיזה. הערב (ד') עשו את זה פעילי תנועת "שלום עכשיו" בכותל המערבי, בו הטמינו עשרות פתקים כחולים עם סרטים בצבע תואם.

 

 

אלעזר דוידוביץ', תושב קריית אתא, פעיל "שלום עכשיו" וחובש כיפה סרוגה, התייחס לשימוש בסמל משמעותי כל כך ליהדות לצרכים פוליטיים. "יש אנשים שלוקחים את אלוהים למגרש הפוליטי שלהם", אמר ל-ynet. "גם אנחנו משחקים במגרש שלהם, ואין לי בעיה עם זה. שמנו פתקים כדי לבקש שההתנתקות תעבור בשלום, ללא שפיכות דמים, וכדי שיגיע השלום - ויפה שעה אחת קודם. מבחינה דתית אין לי שום בעיה עם מה שעשינו הערב בכותל".


פעילי "שלום עכשיו" בכותל. מתפללים לשלום ההתנתקות (צילום - חיים צח)

 

דוידוביץ' הגיע עם עוד כשלושים מפעילי תנועת "שלום עכשיו" לכותל, במסגרת מבצע "התנתקות ללא אלימות". הפעילים הקפידו לכבד את המקום והתפצלו לעזרת נשים וגברים, שם הטמינו את הפתקים והסרטים הכחולים בין אבני הכותל. ציבור המתפללים שהיה במקום השתאה נוכח קבוצת הפעילים אך לאחר כמה שניות של מבטים חוקרים שב לעסוק בעניינים שבינו לבין אדון עולם.

 

בין הבקשות שנכתבו על הפתקים ניתן היה למצוא בין היתר את המשפטים: "תפילה לביצוע ההתנתקות בשלום וללא נפגעים", "ושבו בנים לגבולם" ו"הלוואי שההתנתקות תעבור ללא נפגעים בנפש".

 

מזכ"ל "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, סיכם את הביקור בכותל: "אין לאף אחד בעלות על היהדות. באנו לכותל מתוך כוונה טהורה להביע את תקוותינו שההתנתקות תמומש, ללא נפגעים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
החולצה כתומה, הפתק כחול
צילום: חיים צח
מומלצים