שתף קטע נבחר

עובדי לאומי והפועלים מפגינים בפני ועדת הכספים

בשעה זו מתכנסת בגני התערוכה ועדת הכספים של הכנסת לדיון על הרפורמה בשוק ההון. העובדים מוחים נגד יישום הרפורמה, שתביא לטענתם לפיטורים של רבים מהם

מאות מעובדי בנק לאומי ובנק הפועלים מפגינים בשעה זו מול גן אורנים שבמתחם גני התערוכה בתל אביב, בסמוך למקום בו מתכנסת וועדת הכספים של הכנסת, לדיון על רפורמת בכר בשוק ההון.

 

נציגי העובדים מעריכים כי למקום צפויים להגיע בשעות הקרובות כ-2,000 עובדים. העובדים מוחים נגד יישום הרפורמה, הקוראת להפריד את קופות הגמל וקרנות הנאמנות מהבנקים. זאת, עקב חששם כי הדבר יביא לפיטורים של רבים מהם.

 

לואי רוט, יו"ר ועד עובדי בנק לאומי, אמר כי "על חברי הכנסת להבין את ההשלכות הרבות של אופן הצבעתם, וכי הציבור הוא שישלם על ההחלטה ליישם את מסקנות ועדת בכר, ובין השאר גם עובדי הבנקים ישלמו במשרותיהם על החלטה אומללה זו".

 

בנוסף, יצאו אתמול העובדים בקמפיין באינטרנט, במטרה למספק לציבור מידע מקיף על מסקנות ועדת בכר ועל ההשלכות שלהם, לטענת העובדים, על חסכונותיו, כמו העלייה בדמי הניהול, הפחתת התחרות בשוק והפגיעה בחופש הבחירה של החוסכים.

 

בפני חברי ועדת הכספים יופיעו היום הגופים המעורבים ברפורמה וישמיעו את סיכומיהם, בהם הבנקים הקטנים, חברות הביטוח, סוכני הביטוח, ברוקרים ועובדים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חן מיקא
לואי רוט, יו"ר ועד עובדי לאומי
צילום: חן מיקא
מומלצים