שתף קטע נבחר

דובר הוועד האולימפי: אין לפיצוצים בלונדון קשר לאולימפיאדה

ג'יל דייויס אומר כי אין כל כוונה למנוע מלונדון את אירוח אולימפיאדת 2012 בעקבות מתקפת הטרור על הבירה הבריטית. "אנחנו שבורים", אמר אחד מראשי המשלחת לסינגפור. החגיגות שתוכננו בלונדון - בוטלו

ראשי המשלחת הבריטית לסינגפור, שצהלו אתמול לאחר זכייתה המפתיעה של העיר באירוח משחקי אולמפיאדת 2012, שמעו היום (ה') על מתקפת הטרור בלונדון, ופניהם קדרו באחת. אחד מראשי המשלחת, קן מילס, אמר: "אנחנו שבורים לגמרי. זו העיר שלנו, הבית שלנו. כנראה שאף מקום כבר לא בטוח, אם גם לונדון, שיש לה את שרותי האבטחה הטובים בעולם, מותקפת כך".

 

ראש העיר, קן ליבינגסטון, מיהר לחדרו במלון לפני לטיסה ללונדון ולא הגיב לכלי התקשורת, כמו גם ראש הצעת האירוח, סבסטיאן קו.

 


השמחה הפכה לעצב רב. מתקתפת הטרור בלונדון (צילום: איי פי)

 

"אני לא מאמין שזה קשור לזכייה שלנו. זה צירוף מקרים וטרגדיה נוראית", המשיך מילס. טקס פרידה מיוחד שהיה מתוכנן בשדה התעופה בוטל, כמו גם חגיגות מתוכננות לשובם של ראשי המשלחת. 'שרת האולימפיאדה' החדשה, טסה ג'ואל, אמרה כי יהיה "לגמרי לא מתאים לחגוג בנסיבות הללו".

 

דובר הוועד האולמפי, ג'יסל דייויס, שלל ספקולציות לפיהן תישקל מחדש הבחירה בלונדון: "ממה שאני מבין, אין לפיצוצים קשר לבחירה במארחת האולמפיאדה. יש לנו ביטחון מלא ברשויות העיר לאבטחת המשחקים".

 

ראש משלחת בריטניה למכביה, ריקי פיליפ, מסר מישראל את תגובתו לגבי האירועים היום בלונדון: "אנחנו כמובן המומים ונזעמים על התקפת הטרור. אנחנו מבינים שהתקפות אלה הן חלק מחיי היומיום בישראל בתקופת האינתיפאדה והאירועים היום מבהירים לנו שזה יכול לקרות בכל מקום בעולם.

 

"לפי המידע הנמצא ברשותנו עד כה, איש מחברי המשלחת או מקרוביהם לא נפגע ואנחנו נמשיך במשחקי המכביה כמתוכנן. באירוע של המשלחת הבריטית הערב, נקיים דקת דומיה לזכר הנופלים שאיבדו חייהם היום, ולאחר מכן נמשיך במשחקים באותה הרוח עימה הגענו לארץ, על מנת ליהנות ולקחת חלק מחוויית המכביה 2005".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
טרור בלונדון
צילום: רויטרס
מומלצים