שתף קטע נבחר

שבועיים ליוו החברים את ניצן בגסיסתו למוות

ניצן סלע בן ה-18 שטבע ונמשה מחוף קיסריה במצב אנוש נאבק על חייו במשך 12 ימים, עד מותו. בכל הימים הללו לא משו חבריו ממיטתו. הם אפילו הביאו את אהוד בנאי ואת להקת "שוטי הנבואה" שכל כך אהב לנגן בעבורו. עד לסיום הטראגי

במשך שבועיים שהו חבריו של ניצן סלע בן ה-18 סביב מיטתו בבית החולים "הלל יפה" בחדרה, לאחר שנמשה ביום ראשון שעבר במצב אנוש מחוף נופשונית בקיסריה. הם לא איבדו תקווה והביאו לשם את להקת "שוטי הנבואה", את אהוד בנאי ואת הזמר המזרחי סגיב כהן. הכל כדי לסייע לחברם להתאושש. אתמול (ה') כלו התקוות. ניצן מת והובא למנוחות.

 

סלע, תלמיד מדרשיית "נועם" בפרדס חנה, הגיע ביום לפני כשבועיים עם חבריו ללימודים לחוף נופשונית על מנת לחגוג את סיום הלימודים. במהלך הבילוי, נכנסו ארבעה מהם לים ונקלעו למצוקה. שניים מהחברים הצליחו להיחלץ מהמים ונפגעו באורח קל. חבר אחר הוכרז נעדר ונערכו אחריו חיפושים נרחבים. רק למחרת היום אותרה גופתו על-ידי צולל במרחק של חצי קילומטר מהחוף ועל קרקעית הים. סלע נמשה מהמים על-ידי גלשן כשמצבו אנוש. הוא אושפז בבית החולים מחוסר הכרה ומונשם.

 

מאז ארוע הטביעה, שהו סביב מיטתו בני משפחתו של סלע, חבריו מהרצליה ומסניף בני עקיבא בעיר וכן חבריו מהמדרשיה סביב מיטתו והתפללו שיתעורר. גבריאל ביטון, חברו מסניף בני עקיבא, סיפר ל-ynet: "כל היממה היו אנשים סביבו. חברים הגיעו והתפללו בבית החולים שהוא יחזור להכרה. לבית החולים הגיעו אמנים שונים, בהם גם אהוד בנאי, בתקווה שהוא יגיב אליהם וייתן סימן שהוא בהכרה. ניצן אהב מאוד את להקת 'שוטי הנבואה' והם הגיעו ושרו ליד מיטתו. ביום שלישי יצא אוטובוס מסניף בני עקיבא לכותל, שם התפללו לשלומו".

 

ניצן למד בבית הספר "בר-אילן" בהרצליה, עבר למכינה בכפר סבא שלאחריה למד במדרשיה. לדברי ביטון, ניצן התגאה ללמוד במדרשיה בפרדס חנה ונחשב לתלמיד מעולה, "הוא היה בחור נחמד. הילד המושלם של המשפחה אהב לעזור ולהתנדב".

 

אורן יפרח, חבר ילדות של ניצן, סיפר: "הוא היה ילד זהב. תמיד עם חיוך על הפנים. תמיד שהיה עולה רעיון שטותי כגון עישון או כל דבר מסוכן, הוא שאל 'מה יצא לכם מזה?'. כאשר היינו בטיול במפל יהודיה בצפון, כולם רצו לקפוץ למים ורק הוא אמר לנו 'מה יצא לכם מזה?, אתם רק מסכנים את עצמכם'. לאחר הלימודים במדרשיה, הוא התכוון ללכת ללמוד בישיבה גבוהה ואחר כך להתגייס".

 

ניצן סלע הותיר אחריו הורים שני אחים ואחיות. הוא הובא למנוחות בבית העלמין בהרצליה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי לוי
רחצה מסוכנת
צילום: אבי לוי
צילום: צביקה טישלר
שבועיים ליוו החברים בגסיסה
צילום: צביקה טישלר
מומלצים