שתף קטע נבחר

האוצר ורוכשי בזק סיכמו על פיצוי בגין ה"סוס הטרויאני"

בהסכם שהושג בלונדון בין האוצר לרוכשי בזק, קבוצת אייפקס-סבן-ארקין, נקבע כי אם תיכנס בזק להוצאות בגין פרשת "הסוס הטרויאני" - היא תקבל זיכוי במחיר מימוש האופציות . ההסכמה סוללת את הדרך להשלמת העסקה להפרטת בזק

התקדמות משמעותית בעסקת מכירת בזק: שר האוצר, בנימין נתניהו, ורונלד כהן, העומד בראש קרן אייפקס, בשם הקבוצה הזוכה אייפקס-סבן-ארקין, הגיעו להסכמה באשר לתנאי עסקת המכר של בזק. זאת לאחר משבר פרשת "הסוס הטרויאני", שנחשפה לאחר שלב הצעות המחיר אך לפני השלמת העסקה.

 

בהסכם שנחתם היום (א') בביתו של שגריר ישראל בלונדון, צבי חפץ, נקבע כי במידה שתיכנס בזק להוצאות בעקבות פסק דין שיוצא כנגדה בגין הפרשה, ינתן לה זיכוי יחסי במחיר מימוש האופציות בשיעור של 30% מגובה פסק הדין וההוצאות המשפטיות, זאת בהתאם לשיעור האחזקות המיידי שרכשה הקבוצה מהמדינה. כמו כן הודיע נתניהו כי בשנתיים הראשונות לתקופת מימוש האופציות לא תישא האופציה ריבית, ומנגד יגדל שיעור השתתפות המדינה בעליית ערך המניה.

 

עם מתן ההיתר לשליטה על ידי משרד התקשורת ניתן יהיה להשלים את העסקה ולהעביר את החזקות המדינה לידי הקבוצה תמורת 4.2 מיליארד שקל.

 

סגירת העיסקה התעכבה בעקבות פרשת הסוס הטרויאני, שבה נחשדות בריגול עיסקי לא חוקי 3 חברות-בנות של בזק - יס, פלאפון ובזק-בינלאומי. עם חשיפת הפרשה דרשו הרוכשים - אייפקס, סבן וארקין - הגנה מפני תביעות עתידיות נגד החברות-הבנות של בזק.

 

ההסכמה בין הצדדים הושגה חמישה שבועות של דיונים בין רשות החברות הממשלתיות לקבוצה הזוכה, ששיאם בסוף השבוע האחרון בלונדון. ההסכמה סוללת את הדרך להשלמת העסקה, כאמור, מיד עם סיום הטיפול המתמשך של משרד התקשורת במתן ההיתר לשליטה לפי צו הבזק.  

 

שר האוצר, בנימין נתניהו, אמר במסיבת העיתונאים שנערכה הבוקר בלונדון: "אנחנו שמחים לברך היום על המוגמר. בעקבות בעיה בלתי צפויה שהתעוררה והצריכה מציאת פתרון אחראי, ניהלו שני הצדדים משא ומתן באווירה טובה ועניינית. היום הצלחנו להגיע לסיכום שיאפשר את השלמת עסקת בזק החשובה מאוד למשק הישראלי. סיכום זה יאותת למשקיעים נוספים כי יש להם ביטחון בהשקעות בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
נתניהו: יש בטחון בהשקעות בישראל
צילום: עטא עוויסאת
צילום: טל כהן
כהן: המדינה תפצה את הקבוצה אם יינתן פסק דין
צילום: טל כהן
מומלצים