שתף קטע נבחר

האם מיקרוסופט לא מתריעה מפני Gator בגלל אינטרסים זרים?

יישום האנטי ריגול AntiSpyware של החברה חדל להמליץ למשתמשיו להסיר את יישומי ה-Adware של Claria, בהם Gator, בעקבות דיווחים על מגעים בין שתי החברות

יישום האנטי ריגול AntiSpyware של מיקרוסופט כבר לא מתריע מפני תוכנות של חברת Claria, שמיקרוסופט מנהלת מגעים לרכישתה, כך מדווח אתר eweek.com.

 

חוקר אבטחה גילה, כי שינויים שנערכו בגירסה החדשה של התוכנה הביאו לכך ש-AntiSpyware לא מאתרת ארבעה יישומי Adware (תוכנת מחשב הנתמכת על ידי פרסום) של Claria - בהן Dashbar ,Gator ,PrecisionTime ,GAIN eWallet ו-Weatherscope.

 

במה מדובר?

 

גבול אפור מפריד בין תוכנות ריגול, יישומים, אשר לעיתים קרובות מתגנבים אל תוך המחשב, זאת, מבלי ליידע על כך את בעליו בצורה מלאה, לבין תוכנות פרסום, המשולבות בתוך יישומים אחרים (למשל, תוכנות הפרסום המשולבות בחשאי בתוך תוכנת שיתוף הקבצים 'קאזה').

 

בעוד חלק ממשתמשי המחשב מתקינים תוכנות ריגול ופרסום באופן מודע, פעמים רבות היישומים הללו פשוט "תופסים טרמפ" על משחקים, שומרי מסך ותוכנות חינם אחרות, והגולשים מתקינים אותם מבלי לקרוא את האותיות הקטנות בהסכמי השימוש המבשרות על כך, או מנצלים את פרצות האבטחה המרובות הנמצאות במערכת ההפעלה Windows ובדפדפן אינטרנט אקספלורר של מיקרוסופט כדי לחמוק אל תוך המחשב.

 

ההמלצות של מיקרוסופט השתנו

 

על פי תוצאות הבדיקה שערך הפעיל נגד תוכנות ריגול, אריק הוואס, המלצת ברירת המחדל של AntiSpyware לגבי יישומים אלה היא "להתעלם" מהם, בעוד גירסאות קודמות המליצו למשתמשים לבודד את היישומים האלה בתוך המחשב (Quarantine). גם כעת, המשתמשים יכולים להתעלם מהמלצת ההתעלמות, ולמחוק את היישומים בכל זאת, אם כי רבים מהם נוטים להיענות להמלצות אלה.

 

על פי נשיא Sunbelt Software, אלכס אקלברי, המלצות ברירת המחדל שונו על ידי מיקרוסופט ב-31 במרץ, כחלק מהסכם מוקדם בינה לבין Claria. מאגר המידע של החברה, הכולל נתונים על הרגלי הגלישה של משתמשים, נחשב לבין הגדולים מסוגו בעולם.

 

Claria מנסה לאחרונה להתנער מהתדמית השלילית שדבקה בה, ולהרחיק עצמה משאר החברות בתחום על ידי הפיכת התוכנות שלה לקלות יותר להסרה. החברה אף הודיעה החודש על הפסקת הקשר עם תוכנת שיתוף הקבצים "קאזה", ששולבה בתוכה. עם זאת, מומחי אבטחה מצביעים על כך שמוצרי החברה עדיין מותקנים במחשבים ללא ידיעת הגולשים, פוגעים בביצועי המחשבים ומאיימים על הפרטיות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
AntiSpyware. סדר העדיפויות השתנה?
מומלצים