שתף קטע נבחר

טור דה פראנס: ארמסטרונג איבד את החולצה הצהובה

ראסמוסן פרץ במרבית היום לבדו וניצח בקטע התשיעי. ינס ווייט הגרמני הגיע שלישי עם כריסטוף מורו, והשניים דחקו את ארמסטרונג למקום השלישי בדירוג הכללי לפני יום המנוחה

לאנס ארמסטרונג כבר לא בצהוב. האגדה האמריקנית, שמנסה להשיג זכייה שביעת ברציפות בטור דה פראנס, איבד היום (א') את חולצת המוביל לטובת הרוכב הגרמני ינס ווייט, שסיים שלישי בקטע התשיעי, ההררי, 171 ק"מ מז'רמאר למילוז. למרות איבוד היתרון, ארמסטרונג עדיין נותר כפייבוריט לנצח גם השנה, בהנחה ששני הרוכבים שמקדימים אותו לא יחזיקו מעמד בהמשך קטעי ההרים הקשים, אך סימן השאלה סביב יכולתה של קבוצתו לסייע לו בכך גדל היום. 

 

בקטע ניצח מיכאל ראסמוסן הדני מקבוצת ראבובנק, המחזיק בחולצה המנוקדת של המטפס המוביל, שרכב בגבורה לבדו כמעט מתחילת הדרך היום, וסיים לאחר 4 שעות, 8 דקות ו-20 שניות, 3:30 דקות לפני כריסטוף מורו, המדורג שני גם בדירוג הכללי החדש. ארמסטרונג ויתר המובילים סיימו בהפרש של 6 דקות ו-4 שניות מהמנצח.


ארמסטרונג בין חבריו, היום בטור. יחזור לצהוב בהמשך? (צילום: רויטרס)

 

קבוצת דיסקאברי צ'אנל, בה רוכב ארמסטרונג, אמנם עבדה קשה כדי להכתיב את קצב הרכיבה בדבוקה המרכזית שנותרה מאחור, אך רוכביה לא הצליחו לשמור את המוביל שלהם בצהוב. ייתכן וזו תוצאה של יכולת בלתי מספקת, כפי שנראתה בקטע השמיני, או שמדובר בשמירת כוחות ו-ויתור על החולצה לטובת רוכבים שלא יסכנו את ארמסטרונג בטווח הארוך. הימים הבאים בהרים יתנו את התשובה לכך.

 

טי-מובייל, הקבוצה הגרמנית של אולריך, וינוקורוב וקלודן, נשארה היום מאחורי דיסקאברי ונתנה לכחולים לעשות את העבודה הקשה. בניגוד למצופה, לא הותקף ארמסטרונג על ידי אחד מרוכבי טי-מובייל, שסייעו לאולריך לחזור לדבוקה לאחר תאונה קלה, אלא דווקא מכיוון CSC, שחוזרת להחזיק בחולצה הצהובה לאחר שדייויד זבריצקי איבד אותה בסיום הקטע הרביעי. זבריצקי, אגב, נכנע היום לפציעות ופרש מהטור במהלך הקטע., כמו גם איגור גונסאלס גלדיאנו הספרדי.

 

דווקא מורו, שתיכנן תחילה רק מאבק על חולצת מלך ההרים, יכול לסכן את ארמסטרונג בדירוג הכללי יותר מווייט, שרק אמור לעזור בהמשך למוביל קבוצתו, איוון באסו. ווייט יתהדר בחולצה גם מחר, ביום המנוחה הראשון מבין שניים בטור. ביום שלישי יגיע הקטע הראשון שגם יסתיים בפסגה רצינית, 192.5 ק"מ בין גרנובל לקורשאבאל.

 

 

הדירוג הכללי:

 

1. ינס ווייט (גרמניה, CSC), זמן מצטבר של 32 שעות, 18 דקות ו-23 שניות

2. כריסטוף מורו (צרפת, קרדי אגריקול), פיגור של 1:50 דק'

3. לאנס ארמסטרונג (ארה"ב, דיסקאברי), פיגור של 2:18 דק'

4. מיכאל ראסמוסן (דנמרק, ראבובנק), פיגור של 2:43 דק'

5. אלכסנד וינוקורוב (קזחסטן, טי-מובייל), פיגור של 3:20 דק'

6. בובי ג'וליץ' (ארה"ב, CSC), פיגור של 3:25 דק'

7. איוון באסו (איטליה, CSC), פיגור של 3:44 דק'

8. יאן אולריך (גרמניה, טי-מובייל), פיגור של 3:54 דק'


פורסם לראשונה 10/07/2005 17:43

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ינס וויט, כמה ימים יחזיק בצהוב?
צילום: רויטרס
מומלצים