שתף קטע נבחר

שא-נור נערכת למצור: קייטנה באוהל

בהתנחלות שבצפון שומרון ממשיכים להחרים את מינהלת ההתנתקות ולא שוללים את האפשרות ששרון יסגור את הברז

מול הקולות האחרים שנשמעים בימים האחרונים בגוש קטיף, שם נערכים במספר מוקדים לאפשרות של פינוי מרצון, בשא-נור ממשיכים להחרים את נציגי הממשלה. פעם אחר פעם חוסמים שם את השער בפני נציגי מינהלת סל"ע.

 

בהתנחלות שבצפון שומרון נערכים למצור. הם החלו לאגור אוכל במחסנים, הקימו שירותי שדה ומקלחות שדה. גם המשפחות ממשיכות לזרום לכיוון ההתנחלות, שעומדת כיום על 70 משפחות - לעומת 38 שהיו עד לא מזמן - ובהן 135 ילדים.

 

 

לקראת "יום פקודה", הוקמו ביישוב מספר מחסנים כדי לאגור את "מנות המאבק", והוכנו אוהלים לקליטת האזרחים שצפויים לבוא ולהפגין סולידריות. בעיר האוהלים הוקם אפילו גן-שעשועים עם מגלשות ונדנדות, מחשב וקולנוע ביתי. במקום נערכת קייטנה, המשותפת לבני משפחות היישוב ולתושבים החדשים, שמתגוררים בעיר האוהלים. קופסאות שימורים, קפה, פסטות, מטרנות, טיטולים ובקבוקי מים - בשא-נור אוגרים מזון שזורם מכל הארץ, על כל צרה שלא תבוא.

 

"אנחנו לא חושבים שצה"ל יעלה על דעתו למנוע הכנסת אוכל ומים ליהודים", אומר יוסי דגן, תושב ההתנחלות. "הרי כולנו זוכרים שאפילו ערפאת קיבל לוף, מים מינרליים ומגבונים לחים למוקטעה. מצד שני, בהכירנו את צורת ההתנהגות של שרון, אנחנו חוששים שהוא לא יבחל גם בניסיונות הרעבה, ויסגור את צינורות המים על מנת לנסות ולשבור את המשפחות ביישוב ואת אלפי האזרחיות והאזרחים שיבואו למנוע את תוכנית הגירוש וההרס. לצערנו, עומד מולנו ראש הממשלה הכי לא מוסרי, הכי לא דמוקרטי והכי דורסני שהיה פה במדינה מעולם".

 

"אנחנו מרגישים בחודשים האחרונים גל אדיר של אהבה ותמיכה מכל שכבות העם", מסכם דגן. "בשנה האחרונה ביקרו בשא-נור כ-60 אלף מבקרים שבאו לתמוך ולחזק, ואנו רואים בבירור שעם ישראל איתנו ולא עם משפחת שרון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
קופסאות שימורים במחסן
צילום: איי פי
צילום: אחיה ראב"ד
"שרון לא יבחל בהרעבה"
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים