שתף קטע נבחר

נתניהו חזר לארץ: "יש עלי לחץ כבד לחזור"

ראש הממשלה לשעבר נחת בישראל בתום מסע הרצאות בארה"ב. באיצטדיון טדי הביעו הערב אוהדים רבים תמיכה בנתניהו

ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, נחת אתמול (יום ב') ב-17:00 בשדה התעופה בן גוריון בתום מסע הרצאות בארה"ב, ומספר תומכים קיבלו את פניו.
"קיימתי בארה"ב שיחות עם הידידים הטובים ביותר של ישראל", אמר נתניהו, "והם הביעו דאגה ממצבה של ישראל ולעצם עתידה. חלק לא מבוטל מהם פונה אלי בחודשים האחרונים בבקשה שאני אחזור להנהגת המדינה. כדי להוציא את המדינה מהמצב שהיא נקלעה אליו".
ביחס לעתידו הפוליטי אמר רה"מ לשעבר: "אני אערוך בימים הקרובים סידרה של התייעצויות. קודם כל עם משפחתי, גם עם ידידים קרובים ועם חברים ואולי יותר חשוב עם אנשים מכל חלקי החברה הישראלית, כדי לקבל החלטה נכונה. בשנה האחרונה אני למדתי הרבה דברים. אחד הדברים שלמדתי הוא שכשאתה עומד לקבל החלטה כל כך גורלית, קודם כל בחיים שלך אבל אולי לא רק בשלך, שהיא לוקחת ממך הכל, כדאי שתתייעץ עם אנשים רציניים ותתייעץ גם עם עצמך. כי הדברים צריכים להיעשות בדרך נכונה. גם ההחלטה אם היא תתקבל, אופן ניהול מערכת הבחירות בדרך נכונה ונקיה, אם היא תתקיים. ומה שבעיני הרבה יותר חשוב זה אופן הובלת המדינה בדרך אחרת שתחזיר את הביטחון כאן לכל אזרח ברחוב ותביא עתיד טוב יותר לכולם".
בעניין האפשרות ששיטת הבחירות תשונה אמר נתניהו: "אני לא נכנס לעובי הקורה של השאלה הזו, יכול להיות שאעשה זאת בימים הקרובים. בעיני זה ניסיון פחות חשוב. אני שומע על כל התרגילים. זה לא ימנע וזה לא יעצור. יש כאן מצב יסודי של פחד. כשאמא לא יכולה להוציא את הילדים שלה בבוקר מהבית, המדינה הגיעה למצב של פחד. ואת זה צריך לשנות. אני חושב שהדרישה לשנות את המצב הזה תביא לבחירות, כך או כך. זה לא ישנה שום דבר. לא ישפיע עלי - שיטה כזו או אחרת. מה שישפיע עלי זה החלטה יסודית - האם אני נענה באמת ללחץ כבד, זה לא דבר שאני אומר מן השפה אל החוץ, כי ככה פוליטיקאים אומרים: דין התנועה. יש לחץ גדול מאוד. אני מבין אותו. מתוך המצוקה שנקלענו, אני צריך לקבל את ההחלטה הזו. אני יכול להגיד דבר אחד, אני חושב שאני מתקרב להחלטה, משום שהמצב שלנו הוא מצב שמחייב החלטה. אני אצטרך לקבל את ההחלטה בקרוב".
מפלגת העבודה אומרת בתגובה לדבריו של בנימין נתניהו כי "נתניהו מקווה שזכרונו של הציבור קצר, אבל הציבור זוכר היטב מה היה בתקופתו: 59 הרוגים בפיגועים, 140 הרוגים בלבנון, ארועי המנהרה ו-13% מהשטחים שמסר בעקבותיהם לפלסטינים. הציבור גם זוכר מי שחרר את אחמד יאסין ולכן מוטב שנתניהו לא יציג עצמו כמושיע הלאומי".

תמיכה בטדי

אוהדים רבים של בית"ר ירושלים הביעו בשעת ערב תמיכה בנתניהו, במהלך משחקה של הקבוצה נגד מכבי חיפה. שלטים רבים בזכות ראש הממשלה לשעבר ניתלו במקום וחיים כהן, מ"הפורום למען נתניהו", אמר כי "נתניהו אמור היה לחזור לפוליטיקה ארבע שנים לאחר פרישתו, אך בשל המצב המדיני והבטחוני הקשה בישראל, הוא בא לתקן את הקלקולים של ברק, גם השרים משפיעים עליו, בהחלט. אנחנו אלפי אנשים בפורום לחזרת נתניהו. אנחנו חושבים שנכון שנהיה בשטח, גם עכשיו, למרות שנתניהו טרם הצהיר על משהו. אנחנו בשטח כבר שנה וחצי, כדי להביא לכך שהעם לא יפסיק לקרוא לנתניהו לחזור. זו המטרה, זו המהות וזה העיקר שלנו".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רונן לידור
חזר לארץ. נתניהו בשדה התעופה
צילום: רונן לידור
אי.בי.סי ניוז
עכשיו, מזה הוא יתרחק: נתניהו בהפגנת הימין נגד רבין
אי.בי.סי ניוז
אתר הכנסת
"נתניהו צריך להישאר סולידי". ח"כ ישראל כ"ץ
אתר הכנסת
מומלצים