שתף קטע נבחר

צילום: איי פי

משתפר מצבה של "האישה מאחורי המסכה"

תמונתה הפכה לאחד הסמלים של הפיגועים בלונדון: דוויניה טורל בת ה-24 ספגה כוויות בפניה בפיצוץ בתחנת אדג'וויר רוד. למרבה המזל נחלץ לעזרתה הכבאי לשעבר פול דג', שהניח על פניה מסיכה לבנה. היום סיפרה אחותה שמצבה משתפר והיא צפויה להחלים לחלוטין

התמונה הזו הפכה לאחד הסמלים המובהקים של הפיגועים בלונדון ונפוצה תוך שעות מספר בכל רחבי העולם.

 

בתמונה נראית אישה מחולצת מתחנת הרכבת התחתית אדג'וויר רוד זמן קצר אחרי הפיצוץ שקרע אותה. פניה של האישה מוסתרות במסכה לבנה לאחר שסבלה מכוויות. היא נתמכת בידי גבר צעיר שנראה נסער, אך אינו מרפה ממנה. מצד אחד האימה המוחלטת ומנגד מעשה האומץ והנדיבות של עובר האורח. 

 


תמונה שהפכה לסמל. דוויניה טורל ופול ד'ג (צילומים: איי.פי וסקסס פוטוגרפי)

 

עיתוני בריטניה דיווחו היום (יום ג') כי מצבה של דוויניה טורל (24) משתפר. אחותה של טורל, לואיז וולז, סיפרה שדוויניה "צוחקת ומתבדחת שוב... שלומה בסדר גמור. מצבה משתפר מיום ליום", אמרה וולז. "היא אדם מאוד נדיב ומודאגת ממצבם של אחרים שנפגעו יותר משהיא חושבת על עצמה".

 

משפחתה של טורל פירסמה אמש תמונה אחרת לגמרי שלה. בתמונה הזו היא נראית ביום סיום לימודיה באוניברסיטה.

 

וולז סיפרה שאחותה סובלת מכוויות בדרגות שונות בצד שמאל של פניה. היא סיפרה שהאירוע פקד את המשפחה כחודש לאחר שאימם מתה מסרטן, אבל הוסיפה כי הן נחושות לשוב לשגרה ולא לשקוע ברחמים עצמיים. "יש אנשים רבים שסבלו פגיעות חמורות יותר מדוויניה. היא עברה רק ניתוח אחד".

 

וולז סיפרה שאחותה, בוגרת לימודים משפטים המתמחה במשרד עורכי דין, לא מפסיקה לשבח את הכבאי לשעבר פול דג', שראה אותה עומדת מבולבלת בפינת הרחוב מחוץ לתחנת הרכבת לאחר הפיגוע, הוביל אותה למקום מבטחים והגיש לה עזרה ראשונה. בהסתמך על הכשרתו ככבאי, הוא מצא ערכה לטיפול בכוויות והניח אותה על פניה של טורל.

 

"דוויניה רוצה מאוד להודות לו. גם אנחנו רוצים להודות לו - אני ואבי. הוא בחור פנטסטי", אמרה וולז. "אנו רוצים להודות לו שהרגיע אותה וששמר עליה. הוא היה מדהים. בעתיד דוויניה רוצה מאוד להיפגש איתו אבל נכון לעכשיו היא לא בטוחה שתוכל לעמוד בזה".

 

וולז סיפרה שביום הפיגוע התכוונה אחותה לעזוב את מקום העבודה מוקדם כדי ללכת ולקחת מהסוכנות את המכונית החדשה שהזמינה. "היא זוכרת הפיצוץ וכדור האש, אבל לא הרבה יותר מזה. אנו לא רוצים לדבר על זה יותר כדי שלא לרגש אותה. אנו לא שואלים אותה אם היא זוכרת פרטים נוספים. היא יודעת מה קרה לה אבל היא תבריא לגמרי. לא משנה כמה זמן זה יקח".

 

בשבוע שעבר סיפר הכבאי דג' על אומץ ליבה של טורל: "אנשים רבים התלוננו על כאבים אבל היא לא... דיברנו מעט מאוד כי לא היה לנו הרבה זמן יחד. מרחתי לה משחה נגד כוויות ואז לקחו אותה לבית החולים. הספקתי להגיד לה 'בהצלחה'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
דוויניה טורל והכבאי פול ד'ג
צילום: איי אף פי
מומלצים