שתף קטע נבחר

עלו ברשת: בסלון אצל מזל

פורום לקיטורים, גלריה למוצרי יד שניה, סיוע נפשי בתשלום, עדכונים על פורמולה 1, פורטל מזג אוויר ועוד סרטונים, משחקי פלאש ופרסומות

פייבוריט: מזל פותחת סלון

 

הסלון של מזל הוא שם כללי לפעילותה המרשימה של קבוצת אנשים, שמאמינים כי מהפכה חברתית יכולה לצמוח אך ורק ממעשים, מהתארגנויות קהילתיות, ומהחלטה חד צדדית לנטוש את המסך (טלוויזיה, אינטרנט) ולצאת לרחוב, לשכונה וגם לביה"ס.

 

הקבוצה מפעילה מעין מרכז בסימטה אלמונית 3 בתל אביב,

שבו ניתן להשאיל ספרים ולשבת על הבר האינטימי, וגם אתר אינטרנט הנושא את אותו שם. שני אלה משמשים להתכנסות של מי שאינו מוכן להסתפק בחוויית הקניונים ובצריכת סדרות טלוויזיה אמריקניות, ושואף להיחשף לתקשורת עצמאית, לסיפרות אלטרנטיבית ולפעילות חברתית אחרת.

 

האתר אסתטי, ערוך וכתוב בנימה לא שגרתית, ולצד המידע על פעילות הסלון בתל אביב הוא מציע גם מוצרים ידידותיים לסביבה, וגלריה לפריטי אמנות שיצרו פעילים חברתיים. רוב הפעילות של הקבוצה מתבצעת ללא תשלום, והדגש הוא על זול או ככל שידך משגת. יפה. 

 

פורום: כי בא לי לקטר

 

אתר קהילתי חדש מציע לגולשים פורומים ייחודיים לקיטורים. יש שם פורום נישואין, לקיטורים על בני הזוג, פורום חברות לקיטורים על החברים הכי טובים, ופורום מסעדות למי שאוהב להתלונן על האוכל, על היחס ועל השירות במסעדות. נחמד.

 

יד שנייה: במצב טוב

 

שלוש חברות בעלות מקצועות חופשיים הקימו בהרצליה את "דברים בגו" - גלריה לפריטי יד שנייה איכותיים מתחום האופנה ועיצוב הבית. החברות מאפשרות לכל אדם להציג בגלריה פריטים במצב טוב (בגדים, נעליים,

תכשיטים ואביזרים, וגם ספרים ודיסקים), ומנסות לקדם את מכירת הפריטים במשך חודש חודשיים. אם נמכרו - מקבל לידיו בעל הפריט עד 50 אחוז מערך המכירה במזומן. אם לא - הפריט מוחזר. האתר שמפעילות היזמות מציג את התפיסה, את הפריטים המוצעים למכירה בחנות ואת המחירים. אם אתם לא יודעים מה לעשות עם הארמאני והדונה קארן שבבוידעם - זה המקום להתחיל ממנו. 

 

סיוע נפשי: מתגברים בתשלום

 

שימו לב לאתר הניסיוני והמסקרן הזה: "התגברות אמיתית" הוקם במטרה מוצהרת לייעץ ולסייע לגולשים המתמודדים עם קשיים, או שהם במצוקה זמנית. הוא גם יוצר פורמט חדש לגמרי של צריכת תכנים בתשלום, ולרעיון הקהילתי המאפיין אתרי סיוע.

 

התכנים באתר הם סרטוני וידאו קצרים, המביאים את עדויותיהם ממקור ראשון של מתגברים - אנשים שחוו או עדיין חווים משבר קשה, המספרים למצלמה אודות תהליך ההתמודדות שלהם. בין המתגברים: מפונה מגוש קטיף, אם שכולה, חולת סרטן, איש עסקים שפשט רגל, ליצן רפואי לילדים, אם לבעלי הפרעות קשב, אמא להומו ועוד.

 

הסרטונים מסווגים לפי קטיגוריות, והצופים יכולים לדרג את מידת האפקטיביות של המתגבר. חלק מהמתגברים אף מציעים סיוע לגולשים באמצעות צ'ט. צריך להודות שמה שבאמת מפתיע באתר הזה היא העובדה, שמקימי האתר הזה חושבים שיש פוטנציאל כלכלי בתחום הסיוע הנפשי ברשת.

 

נאמנים לאמונה זו הם גובים תשלום תמורת הצפייה במתגברים: מונולוג אחד מתגבר עולה 5.9 שקלים, ומנוי ל-12 סרטונים עומד על 39.9 שקל.במושגים מקומיים זה ניסיון נועז מאוד לבדוק את הפוטנציאל הכלכלי של תכנים ברשת. אף שהימור על כישלון של הדרישה לתשלום תמורת התכנים כמעט ודאי, יהיה מעניין לחזור לעקוב אחר שיתוף הפעולה של הגולשים עם היוזמה.

 

אלבום: נהל את הווידאו

 

אחרי שאתרי האירוח לתמונות ואתרים מתוחכמים יותר לניהול אלבומים ואוספי תמונות (כמו פליקר ), הרעיון הזה נראה כמעט מתבקש: שירות לניהול אלבום הווידאו של הגולשים. אפשר להעלות קבצי וידאו, לנהל מאגר וידאו אישי, לשתף גולשים אחרים ולהרחיב את אפשרויות החיפוש בתכני האתר עצמו. יפה (שלח: רענן). 

 

שעשוע: מערבל המילים

 

"גאון האותיות ההפוכות" הוא אתר לשוני חביב, המאפשר לערבל כל שם או ביטוי שהוקלד בו, ולייצר מילים חדשות מאותן האותיות. נסו, למשל, לכתוב שם "קלינט איסטווד" (שלחה: גילי ששון).

 

מוטורי: פורמולה סודית

 

האתר הוותיק "פורמולה-1" (הוקם ב-2000) סוקר את העונה הנוכחית של מירוצי פורמולה 1, ומתהדר כבר בקהילה פעילה של כ-900 חברים רשומים. האתר עדכני מאוד, כולל נתונים רבים על המשתתפים ועל האירועים המלווים את המירוצים, ומספק כתבות עומק טובות. מי שמתעניין במירוצים ימצא באתר הזה כתובת כמעט יחידה בארץ למידע, שכן רוב אתרי הספורט הגדולים לא סוקרים בקביעות את התחום.

 

אקלים: מזג ישראלי

 

אתר חדש ואיכותי מספק תחזיות ונתונים יומיים עדכניים על מזג האוויר בארץ ובעולם, דיווחים מכל הארץ שנשלחים בידי הגולשים, מאמרים רבים על אקלים ומידע רב. יש באתר מפות, סטטיסטיקות, מושגים, מצלמות רשת ופורום. הבונבון: ערוץ מזג האוויר שיתחיל לפעול באתר בקרוב, ויביא סרטונים וכתבות טלוויזיה על מזג האוויר בארץ ובעולם. את האתר מפעילים טל שמאי ואליאור גיל.

 

אנימציה: חברים מהגיהנום

 

קבוצת מפתחים ישראלים יצרה את הלמנס - משפחת יצורי אופל מצחיקים וחסרי זהות מינית, המככבים במגוון של מוצרים סלולריים (רינגטונים, הורוסקופ, רקעים ועוד). כעת מעובדת המשפחה לסידרת אנימציה המיועדת לשידור בסלולר. על מנת ללמוד עוד על הסדרה המתוכננת - לחצו על הלוגו הלמנס למעלה מימין. 

 

מקבץ: הצחוקיה

 

עוד אוסף של סרטונים בדיחות דביליות, משחקים וקשקושי פלאש ששלחו קוראי המדור למענכם.

 

קוביה חדשה: משחק לא קל, על משקל הקוביה ההונגרית:

העבירו את הנקודות האדומות ימינה, את הצהובות שמאלה ואת הכחולות למעלה. אנחנו התייאשנו עוד לפני שהתחממנו (שלח: עמית פל).

 

שובצתי כרהיט: גירסה עברית, פיגורית ומשעשעת לשיר קצבי באווירה אוריינטלית, שמציג מאור לין בדף שלו בבמה חדשה (שלח: אופיר אלבז).

 

כמה תשתו? משחק: בחרו את מידת השיכרות שלכם (מכוס בירה ועד כמה גלונים) וצאו להשתלב בתנועה באוטוסטרדה. גם אם תצליחו להגיע הביתה בשלום - לא מומלץ לנסות במציאות (שלח: אופיר אלבז).

 

לעולם לא תשכח: סרטון פרסומת מצחיק נורא לשירות תזכורות מקוון.

הסיטואציה: בוקר במיטה, הבעל עירום, האשה רומנטית. ברקע: יום הנישואים הנשכח (שלח: עמית פל).

 

מה מסתתר במכנסיים: וזהו משדר קצר שנועד לעודד את אנשי מערכת החינוך להנהיג תלבושת אחידה בבתי הספר, משום שהיא מסייעת למתן את האלימות. המצלמה עוקבת אחר נער המוציא ממכנסי הבאגי המתרחבים שלו את כל הפריטים שהסתיר מעיני המורים. כמות אמצעי הלחימה שהוא שולף יכולה לספק גדוד בינוני.

 

נחשו את הסרט: אם אתם אסים בקולנוע, ואי אפשר להפתיע אתכם בתחום, נסו את משאל הסרטים בכתובת הזו. אנחנו החזקנו מעצמנו מבינים בתחום עד שהגענו לעמוד הזה (שלח: גדעון נח).

 

ההופעה הגרועה מכולן: מכירים את המנהג הזה, כשכל משחק ידידותי בין קבוצות מתחזה לעאלק סופרבול ומארח זמרים ובדרנים בדקות ההפסקה של המחצית? אז הנה הבונבון שלנו השבוע - המקהלה המאולתרת הגרועה ביותר בכל הזמנים שרה את פשוט הטוב ביותר של טינה טרנר. שימו לב לנער בלבן (שלחה: נועה בן שבת).

 

גלריית ה-404: עמודי השגיאה המתקבלים כאשר מקלידים כתובת אתר לא נכונה הפכו כבר מזמן לפריטי אמנות. כאן תמצאו גלריה לואו טקית אבל חביבה מאוד, הכוללת עשרות הצעות אלטרנטיביות ואישיות לעמוד ה-404 המסורתי, עם הרבה דארת ודארים ודאחקות אחרות (שלח: עמית פל).

 

אנימציית אסקי: גם הסימנים דלי העיצוב של שפת התיכנות אסקי (ASCII) הפכו מזמן פופולריים אצל אמנים דיגיטליים. בכתובות האלה תמצאו שתי דוגמאות נאות למשחקים ותמונות אנימציה העשויים כולם על טהרת האותיות וסימני האסקי (שלח: עמית פל).

 

האם אני מיאו? וזו גלריה של חתלתולים מתוקים, אותם ניתן לדרג ברוח אתרי התמונות חם או סתם.

 

יואב, בוא הביתה: קטע ישן אבל בלתי נשכח מתוך החמישיה הקאמרית: מנשה נוי כעמנואל הלפרין ורמי הויברגר כיואב טוקר, במשהו שמתחיל כמו דיווח סהרורי על קרואסונים וקפה אולה במקום על סופה קטלנית, וממשיך בשיחה הזויה על שהייתו הנצחית של טוקר בפאריז. גם הקטע נצחי (שלחה: נועה בן שבת).

 

הערה: ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים בשל עומס הגולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התגברות אמיתית. ייעוץ לגולשים במשבר
מומלצים