שתף קטע נבחר

עתירה לבטל סגירת הרצועה: "מגבילה גם בקו הירוק"

חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וח"כ יצחק לוי עתר לבג"ץ נגד הצו הסוגר את שטח רצועת עזה. יו"ר החוג, ד"ר רון בריימן: "הצו למעשה חל גם על יישובים שגובלים ברצועה, ומונע מהתושבים להגיע לבתיהם ולעסקיהם. לא ייתכן שאזרחי ישראל יהיו מוגבלים בתנועה בתוך הקו הירוק"

ח"כ יצחק לוי וחוג הפרופסורים לחוסן מדיני עתרו היום (א') לבג"ץ נגד צו אלוף פיקוד הדרום, הסוגר את שטח רצועת עזה והופכו לשטח צבאי סגור עד ליישום תוכנית ההתנתקות.

 

בעתירה, המופנית נגד אלוף פיקוד דרום, שר הביטחון, והממשלה, נטען כי הצו אינו חל רק על רצועת עזה כי אם גם על חלקים מהנגב המערבי, המצויים בתוך הקו הירוק.

 

בעתירה מבקש עורך הדין מרדכי מינצר מבג"ץ להוציא צו ביניים שיאסור על סגירתו של השטח עד להכרעה בעתירה.

 

"הצו לא חל רק על רצועת עזה, זה אומר בעצם שתושבים ביישובים כמו כיסופים, נחל עוז ונתיב העשרה, שגובלים ברצועת עזה, אינם יכולים להגיע לבתיהם ולעסקים שלהם", אמר ד"ר רון בריימן, יו"ר חוג הפרופסורים לחוסן מדיני.

 

לדבריו, "זה גם מציב הגבלות על חופש ההפגנה והמחאה של מי שרוצים להגיע מחר למחות נגד התוכנית. לא ייתכן שאזרחי ישראל יהיו מוגבלים

בתנועה בתוך הקו הירוק, בתוך שטח ריבוני של מדינת ישראל, שמעולם לא הוכרז בו ממשל צבאי. הצו לא סגר רק את הרצועה אלא גם קילומטרים ממזרח לרצועה ומצפון לה".

 

בריימן עצמו הוא תושב תל אביב, אבל לדבריו "אני, מתנחל בתל אביב, לא יכול לבקר מחר באיזור הסגור, למשל בקיבוץ בארי, עם הבן שלי, כי זה שטח צבאי סגור וזה אבסורד. זה לא קשור לדיעות פוליטיות, זה קשור לחופש העיסוק וגם הטיול של תושבי מדינת ישראל. לא ייתכן שמפקד צבאי יאסור על תנועת תושבים בתוך המדינה שלהם", אמר בריימן.

 

העתירה הועברה ללשכתו של השופט התורן סלים ג'ובראן, שיכריע בעתידה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בריימן. "אני מתנחל מתל אביב"
דודו פריד
לוי. הצטרף לעתירה
דודו פריד
מומלצים