שתף קטע נבחר

בישראל נרתמים לסייע לנפגעי השטפונות ברומניה

מאות אלפי בני אדם נותרו ברומניה ללא קורת גג וללא מצרכים בסיסיים בעקבות שטפונות עזים. בישראל הוקם ועד סיוע לנפגעים, בראשו עומדת ח"כ קולט אביטל, שיאסוף תרומות מאזרחים. אביטל: "חייבים לעזור להם"

נרתמים לסייע: בעקבות השיטפונות העזים שפקדו את רומניה בימים האחרונים, שהשאירו מאות אלפי בני אדם ללא קורת גג וללא מצרכים קיומיים בסיסיים, הוקם בישראל ועד סיוע לנפגעי השיטפונות. בראש הוועד עומדת חברת הכנסת קולט אביטל (עבודה), ילידת רומניה, שפועלת יחד עם ארגונים של יוצאי רומניה ועם שגרירות רומניה בישראל. הוועד יפעל לאיסוף תרומות מאזרחים ישראליים.

 

ח"כ אביטל אמרה ל-ynet כי "אנשים נשארו בלי כל וחייהם נשטפו עם המים. ישראל לא יכולה להישאר אדישה וכמו שאנחנו עוזרים לכל כך הרבה אנשים אנחנו צריכים לעזור גם לאנשים האלה". אביטל הסבירה כי כל סוגי התרומות יתקבלו בברכה, החל מתרומה כספית ועד תרומות של בגדים, מזון, מצרכי יסוד ותרופות.

 

שגרירת רומניה בתל אביב, ד"ר מריאנה סטויקה, אמרה הערב ל-ynet כי "אנחנו עושים כל מאמץ כדי לנסות ולעזור איכשהו למדינה. אנשים זקוקים שם לכל דבר קטן ואנחנו נשמח לקבל כל תרומה".

 

עד כה נפתח חשבון בנק בבנק הפועלים על ידי אחד מקונוסולי הכבוד של רומניה בישראל אליו  יוכלו אזרחים ישראלים להפקיד החל ממחר תרומות כספיות. כמו כן השגרירה ביקשה מכל אדם שמבקש לסייע לפנות אליה ישירות במס' הטלפון 054-6916672, או ב- 03-5229472.

 

השגרירה הבהירה כי כל פנייה תתקבל בשמחה והפונים יודרכו לאן להעביר את תרומותיהם, יהיו אשר יהיו.

 

עד כה מוערכים הנזקים ברומניה בכמיליארד יורו, נזקים שנגרמו כתוצאה מהשיטפונות. נזקים אלו פוגעים קשות בכלכלה הרומנית, הנמצאת בתהליך של מעבר כלכלי מורכב לקראת הכוונה להצטרף לאיחוד האירופי בעוד שנים אחדות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
ח"כ אביטל. "לא להישאר אדישים"
אתר הכנסת
מומלצים