שתף קטע נבחר

נהגי האוטובוס הוזמנו להסיע - ונלקחו לחקירה

כמה נהגים נקלעו לעין הסערה, כאשר עוכבו כבר הצפון בדרך לנתיבות. את הכסף הם כבר לא בטוחים שיקבלו

נהגיו של ויקטור חג'ג', בעלי חברת "טיולי קריית שמונה", שאמורים היו להוביל את מתנגדי ההתנתקות לעצרת בנתיבות, עוכבו היום (ב') בתחנת המשטרה במשך כשעתיים. בשיחה עם ynet הוא סיפר: "השוטרים אמרו שיש להם סמכות לעכב אותם".

 

 

יותר ממחצית האוטובוסים שהזמינה מועצת יש"ע נעצרו עוד בטרם יצאו לדרך. לדברי חג'ג', "מארגני ההפגנה התקשרו אחר כך ואמרו לנו שנסיע את המפגינים לאזור תל-אביב. עכשיו אנחנו בבעיה כי אם הנהגים יסעו הם יעברו זמן העבודה המותר בחוק ואז יורידו את האוטובוסים שלנו מהכביש. הם אמרו שאם לא נסיע אותם הם לא ישלמו לנו. לנהגים אמרו שהם יכולים לנסוע אבל לא להגיע לאזור נתיבות. הזמינו מאיתנו נסיעה ותראו לאן הגענו". 

 

הנהגים של קריית שמונה, שלא המשיכו בדרכם המתוכננת, סיפרו כי בתחנת המשטרה התייחסו אליהם יפה והם אפילו שתו קפה עם מפקד תחנת המשטרה. לנהגים הוסבר כי בסמכות המשטרה לעכב אותם מחשש שתתבצע עבירה. מחברת מטיילי קריית שמונה נמסר כי אותם נהגים מבצעים כרגע נסיעות אחרות שאינן קשורות בצעדה נגד ההתנתקות.

 

גם נהגי ששה אוטובוסים של חברת "מסיעי שאשא", שהיו אמורים להביא פעילי ימין מאזור המרכז והשפלה לעצרת בנתיבות, עוכבו בתחנת המשטרה.

 

סמנכ"ל התפעול של מסיעי שאשא, יצחק מנין, סיפר: "קיבלנו הוראה גורפת מהמשטרה לא לשלוח עוד אוטובוסים מפני שיש צו גורף האוסר על שליחת אוטובוסים לאזור הצעידה. המשטרה הזהירה אותנו שאם נשלח אוטובוסים ינקטו נגד החברה והנהגים סנקציות. לנו אין אפשרות לבחון את הוראות המשטרה. לחברה נגרם נזק כספי בעקבות ביטול הנסיעות". 

 

מהמטה הארצי של המשטרה נמסר כי בסמכות המשטרה לעצור את האוטובוסים, כדי למנוע ביצוע עבירה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
עוצרים אוטובוסים בחיפה
צילום: אחיה ראב"ד
צילום: אביהו שפירא
מתעכבים בקריית שמונה
צילום: אביהו שפירא
מומלצים