שתף קטע נבחר

לנדאו לשרון: הפכת את שדרות לטיאננמן

בעקבות עצירת האוטובוסים בדרכם לנתיבות, סערה גם סיעת הליכוד. "זו דיקטטורה", אמר ח"כ קרא, "אתה חפץ בעימות", הוסיף לנדאו. ושרון? הוא לא הוציא מילה

סיעת הליכוד סערה היום (ב') בישיבתה השבועית בכנסת, כאשר כמה מחברי הכנסת העומדים בראש המאבק נגד ההתנתקות התפרצו לעבר ראש הממשלה, אריאל שרון, ותקפו אותו על עצירת האוטובוסים בדרך לשדרות. שרון, למרות המתקפה החריפה, לא אמר במהלך הישיבה כולה ולו דבר אחד. הוא בחר לשתוק ולתת לשריו לדבר.

 

 

את המתקפה על שרון פתח חבר הכנסת איוב קרא, הידוע בהתבטאויותיו החריפות, שאמר: "זו דיקטטורה. למה אתם עוצרים נהגים?" "אתם מתממים", ענה לו סגן שר הביטחון, זאב בוים. השר לביטחון פנים, גדעון עזרא, נחלץ גם הוא לעזרת שרון וקרא לעבר קרא: "אתה מסית ומדיח". בתגובה ענה לו קרא: "אתה לא מפחיד אותי. אז מה אם היית סגן ראש השב"כ".

 

"אתה הופך את שדרות לכיכר טיאננמן", אמר לשרון חבר הכנסת עוזי לנדאו, מראשי המורדים. יושב ראש סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, מיהר להתערב וקרא ללנדאו לחזור בו כאשר תהה: "אתה יודע מה קרה שם?" אבל לנדאו, בתמיכתם של קרא ומיכאל רצון, המשיך להטיח בשרון דברים קשים: "אתה חפץ בעימות. למה עצרתם את האוטובוסים? איך אתם מונעים זכות מחאה לגיטימית? איך אתם השרים שותקים ולא שואלים שאלות?"

 

"מאחורי עצרת תמימה יש כוונה להכנס לגוש קטיף, לכן הוחלט לא לאפשר הנסיעה", הסביר לו השר עזרא, אבל ההסברים לא סיפקו את מורדי הליכוד. "שרון מחמם את הגזרה בכוונה", אמר ח"כ רצון בתום הישיבה. "הוא מוביל למלחמת אזרחים כי אם לא מאפשרים מחאה לגיטימית, זה יתפרץ איפשהו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יצחק מור
חוסמים אוטובוסים
צילום: יצחק מור
צילום: איי פי
תקף. לנדאו
צילום: איי פי
מומלצים