שתף קטע נבחר

גורם בעבודה: ממצאי בדיקת המפקד - רעידת אדמה

בעוד כשבועיים אמורה להסתיים בדיקת מפקד העבודה שעורכת השופטת בדימוס שרה פריש. גורמים בכירים במפלגת העבודה אמרו ל-ynet כי תוצאות הבדיקה יעלו ממצאים קשים: 40 עד 50 אלף מתפקדים ימצאו עצמם מחוץ לרשימות

רעידת אדמה. כך מגדירים גורמים בכירים במפלגת העבודה את ממצאי בדיקת מפקד החברים שנערכת בראשות השופטת בדימוס שרה פריש בשבועות האחרונים. על פי הגורמים, הבדיקה שמתנהלת מזה כמה שבועות בחשאיות רבה, אמורה להסתיים בשבועיים הקרובים, וממצאיה הקשים יוצגו לתקשורת כנראה סמוך ל-7 באוגוסט.

 

אותם גורמים אומרים כי הממצאים כוללים נתונים קשים על זיופים ועל אי תקינות בסדר גודל של כארבעים עד חמישים אלף איש. כמו כן התקבלו בבית מפלגת העבודה מאות רבות של שיחות טלפון מאנשים שמצאו את שמם בפנקס הבוחרים, אולם הודיעו כי מעולם לא ביקשו חברות במפלגה. כזכור, החשדות לזיופים במפקד הביאו לדחיית הפריימריס בעבודה ולפתיחת חקירה מקיפה עליה החליט מזכ"ל המפלגה, ח"כ איתן כבל.

 

על סמך הממצאים שהתגלו עד כה, מעריכים הגורמים הבכירים בשיחה עם ynet כי ספר הבוחרים, שכלל בתום המפקד כ-130 אלף חברים, יצטמצם באופן משמעותי. לפי שעה נראה כי המספר החדש של המתפקדים יעמוד על כ-80 עד 85 אלף איש בלבד. עם זאת, עדיין לא ברור האם יהיה צורך להעביר חלק מהמצאים לחקירת משטרה בשל חשדות לזיופים ולמעשים פליליים, או שמא יוגדרו הטפסים הבעייתים כלא-תקינים על פי כללי המפקד בעבודה. "הדו"ח של השופטת הולך להיות פצצה בסדר גודל שלא ייאמן", אמרו מקורות בעבודה ל-ynet. "מהבדיקה עד כה, אפשר לשים את האצבע על קבלני הקולות, אפשר לראות ממש מי עשה מה. זה מדהים. יש טביעות אצבעות על כל דבר. לא מעט אנשים צריכים לדאוג מהממצאים שיהיו".

 

בתוך כך הגיש ראש מטה המפקד של השר בנימין בן אליעזר, אריק חדד, עתירה דחופה למוסד לבירור עתירות של המפלגה. בעתירה, שהוגשה באמצעות עו"ד חיים כהן, דורש חדד מהמוסד לבירור עתירות למנוע מהשופטת פריש ומכבל לגרוע מתפקדים מספר הבוחרים, שכן, לטענתו, סמכות זו נתונה לוועדה לתקינות המפלגה בלבד.

 

חדד מאשים את השופטת פריש בהטלת אימה על מתפקדים, וטוען כי מכתבים ששלחה השופטת לכמה עשרות אלפי מתפקדים חדשים בשבוע שעבר, בהם דרשה מהם לאשרר או לבטל בכתב את חברותם במפלגת העבודה - פוגעניים ומפחידים. במכתב, אליו מצורף ספח ומעטפה מבויילת, היא מבקשת מהנמענים להחליט עד ה-26 בחודש אם ברצונם להיות חלק ממפלגת העבודה. חדד טוען בעתירתו כי הזמן שניתן למתפקדים להחליט על חברותם קצר, וממילא הנוסח של המכתב מאיים, מרתיע וגורם לאנשים להימנע משליחת תשובה. המוסד לבירור עתירות צפוי לדון בעתירה במהלך השבוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
כבל. הורה על הבדיקה
צילום: ירון ברנר
צילום: תומריקו
רעידת אדמה? פרס
צילום: תומריקו
צילום: תומריקו
מערער. פואד
צילום: תומריקו
מומלצים