שתף קטע נבחר

ה"סנדיי טיימס": צלפי דובדבן מתאמנים לירי בפינוי

העיתון הבריטי "סנדיי טיימס" חושף כי חיילי היחידה מתאמנים כעת לפינוי על "התנחלות דמה במקום מרוחק במדבר", כשהמטרה: למנוע מפעילי ימין קיצוני לירות לעבר המפנים. חייל ביחידה לכתב העיתון: "התפקיד העיקרי שלנו יהיה חיפוש אחר צלפים; אם נזהה מתנחל חמוש שעומד לפתוח באש עלינו, נכוון לעבר ידו ורק אם אין ברירה נירה על מנת להרוג". מצה"ל נמסר בתגובה: לידיעה אין שחר

"יחידת דובדבן מתאמנת לירות על מנת להרוג קיצונים מהימין שיפתחו באש לעבר חיילים בעת ההתנתקות", כך טוען הבוקר (יום א') העיתונאי עוזי מחניימי בכתבה המתפרסמת ב"סנדיי טיימס" הבריטי.

 

 

העיתון חושף הבוקר כי יחידת דובדבן של צה"ל, הפועלת בשגרה בשטחי יהודה ושומרון במצוד אחר מחבלים פלסטינים, מתאמנת בימים אלה לקראת חלקה בתוכנית ההתנתקות. על פי ה"סנדיי טיימס" תפקידה של יחידת הקומנדו יהיה, בין היתר, למנוע מפעילי ימין קיצונים לירות לעבר כוחות הביטחון.

 

מחניימי טוען כי חיילי היחידה מתאמנים כעת לפינוי על "התנחלות דמה במקום מרוחק במדבר". כשהפעם, צלפי היחידה, שהורגלו למשימות נגד פלסטינים בשטחים, קיבלו הוראה להתכונן לפתוח באש גם על ישראלים - אך זאת רק כתגובה להתקפה על חיילים אחרים.

 

על פי הדיווח, כשהם לבושים בבגדים פשוטים וחובשים וכיפות, כמו המתנחלים, חיילי הקומנדו ינסו קודם כל לזהות את  הפעילים "הבעייתיים" ולמשוך אותם אל מחוץ לקהל לפני פתיחה באש.

 

"התפקיד העיקרי שלנו יהיה חיפוש אחד צלפים, וזה מה שאומנו לעשות", אמר חייל ביחידת דובדבן לכתב העיתון. "כאן החוקים שונים מאוד מאלו שלהם הורגלנו ביהודה ושומרון. שם, אנחנו יורים על מנת להרוג ברגע שאנחנו מזהים את הבחור הרע. בעזה, אם נזהה מתנחל חמוש שעומד לפתוח באש אל חיילים, נכוון לעבר ידו ורק אם אין ברירה אחרת נירה על מנת להרוג". 

 

"נאמר לנו שהמשימה היא לא פחות חשובה מהמאבק נגד הפלסטינים", אמר אחד מחיילי דובדבן לכתב. "עם הפלסטינים אנחנו מצליחים להתמודד. אני לא בטוח בקשר למבצע הזה. אנחנו מאומנים להרוג מחבלים. אני לא יודע כמה טובים נהיה בלעשות את אותו הדבר לאחים שלנו".

 

"תחילה המפקדים שאלו עם מישהו מאיתנו חושב שאינו יוכל לקחת חלק בהתנתקות מעזה", סיפר בשבוע שעבר אחד מחיילי היחידה לכתב העיתון, "כמובן שאף אחד לא סירב מכיוון שכולנו מתנדבים, אבל עלי להודות שבעוד שהיינו שמחים להרוג את המחבלים בשטחים, אנחנו מקווים שנהיה מובטלים מפעילות באוגוסט".

 

"ההערכה: 200 פעילי ימין יגיבו באלימות"

 

"ההערכות הן שרוב המשפחות יצייתו לצו ויעזבו את הבתים מייד", אמר מקור ביטחוני לכתב העיתון. "אלו שיסרבו יפונו בכוח על-ידי המשטרה לאוטובוס סמוך שייקח אותם אל מחוץ לרצועה".

 

ולמרות שלפי הערכות רוב המתנחלים צפויים להיענות לצווים ולהתפנות, מקורות ביטחוניים מאמינים שכמאתיים מהם ינסו להגיב באלימות שתצריך את התערבותם של חיילי הקומנדו.

 

עוד חושף העיתון, כי מאז השבוע שעבר, מתנהל מבצע האזנה רחב לאמצעי התקשורת של המתנחלים. על פי הדיווח, ההערכה היא שבמהלך הפינוי כוחות הביטחון ישבשו את כל התקשורת הסלולרית באזור מלבד זו שתשמש אותם. מודיעין נוסף צפוי להגיע מכלי טיס שמשמשים בשגרה לתצפת אחר חמושים פלסטינים, וישדרו את המידע למטות הצבא סמוכים.

 

בצה"ל מכחישים את הדיווח ב"סנדיי טיימס" וטוענים: "אין לו כל שחר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
"קודם כל ננסה לשלוף את היורים"
צילום רויטרס
צילום: רוני סופר
עימות בעת פינוי. ארכיון
צילום: רוני סופר
מומלצים