שתף קטע נבחר

עלו ברשת: יש מקום מיוחד

סקוטרמן חוזר, IPQ, למה צחקה מיכל, שיתוף קבצים בקליק, טיפים מגרינגו, מידע מזיו וגם: לא לעצבן את לובה

פייבוריט: יש מקום מיוחד

 

כל השבחים למט"ח, המרכז לטכנולוגיה חינוכית, שממשיך להעלות את הרף האיכותי של פעילותו המקוונת. המיזם החדש של המרכז הוא מקום מיוחד, מאגר מרשים וחשוב, שמופעל בעזרת עמותת קשר להכוונת הורים, המביא מידע רב אודות כל היבט אפשרי הרלוונטי לילדים עם צרכים מיוחדים - מלקות למידה קלה ועד אוטיזם ואספרגר.

 

במאגר ניתן לנווט על פי סוגי הלקויות של ילדים, ולקרוא על הזכויות החוקיות של ההורים בתחומים כמו חינוך ורווחה, בריאות, ציוד ודיור, מסים, פנאי והעשרה ועוד.

לצד המאגר מציג האתר מאמרים רבים, מאפשר להורים להתייעץ עם מומחים, מציג קישורים רלוונטיים ומפרסם פרקים מיומנה של חגית בודנקין, אמא של אלון, ילד נכה בכסא גלגלים, המוזן בזונדה וסובל מהתקפי אפילפסיה יומיומיים - ולמרות מצבו הקשה שולב בהצלחה בכיתה ד' רגילה. זה לא אופייני לנו, אבל נוכח חשיבות המהלך הזה, אנו מסירים את הכובע בפני מט"ח.

 

נוסטלגיה: שובו של סקוטרמן

 

כמה מדליק: ירון ביטר חיפש ארוכות ומצא את גארי דיוויד גולדברג. פעם, כשהצבע היה שחור ובחינוכית עוד היה חור, גולדברג גילם את סקוטרמן, הדמות השפויה היחידה בתוכניות לימוד האנגלית של שנות השבעים, לצדו של ד"ר האלף בייקד המטורלל והאגדי.

 

ביטר הצליח לראיין את גולדברג, וגילה הרבה פרטים מפתיעים עד מאוד: גולדברג, שהגיע לישראל במקרה עם בת זוגו וכלבו אובו, התנדב קצת בקיבוץ, וענה למודעה שהזמינה שחקנים דוברי אנגלית לאודישנים. הוא ניגש, התקבל, ונכנס למיתולוגיה המקומית. אחרי תקופה קצרה שב לארה"ב, הופיע בסרטים ובסדרות (בהם סידרת המלחמה המצליחה מ.א.ש.), הקים את חברת ההפקות אובו (כן, זו עם הלוגו של כלב עם פריסבי), ויצר המון סדרות מצליחות, בהן קשרי משפחה, ספין סיטי, וסרטים רבים. הראיון המלא, גם אם לא במתכונת עיתונאית רגילה, מופיע באתר הנוסטלגיה הטלוויזיונית של ביטר.

 

היכרויות: כרטיס לחדר

 

חברה ישראלית צעירה מציעה שיטה חדשה להיכרויות, על בסיס שינוי הגישה: לא עוד פגישות עיוורות או מפגשים וירטואליים. אצלם קודם כל רואים, מתרשמים, נדלקים - ורק אחר כך פותחים במהלכים לקראת קשר אפשרי. "אני בוחר אותך" או בקיצור IPQ (ניסיון להיעזר בצליל המוכר של ICQ), מספק לכל חבר חדש טריטוריה אישית עם כתובת פרטית, שייחודה הוא הממשק הפלאשי, המציג חדר מקוון, ובו ניתן להצביע על פריטים שונים, שמעידים על תכונותיו של בעליו.  

 

בשלב הראשון מתבקש כל חבר להוסיף הסברים לחדר שלו. את החדר הזה מקבל כל חבר רשום בחינם, והמידע בו נותר חסוי כל עוד לא החלטתם אחרת. על פי השיטה, אם פגשתם במקרה מישהי או מישהו שמצאה חן בעיניכם, אתם יכולים להזמין אותם לביקור בחדר הפרטי שלכם עוד לפני שיווצר ביניכם קשר כלשהו,

כדי שהיא או שהוא יוכלו להתרשם מכם ומאיכויותיכם. זאת תעשו באמצעות כרטיס מיוחד, הנושא קוד אישי, שאותו יש לרכוש מהאתר (שישה כרטיסים ב-60 שקל). הכרטיס מאפשר גישה לחדר שלכם לאדם אחד בלבד, ואם הקשר לא מתפתח כראוי, ניתן לחסום אותו. מקימי האתר, האחים הצעירים רועי ויואב אלדאג, צופים פופולריות גדולה לשיטה, בעיקר מחוץ לישראל. נעקוב וניווכח.

 

קבצים: מחפש ומשתף

 

Finder הוא שמו של אתר חדש, שמפעיליו מעוניינים להקל מאוד על חייהם של משתפי הקבצים, ובמקום לכתת את אצבעותיהם באתרי שיתוף ישראלים שונים, לאפשר להם לחפש כל קובץ בקליק אחד. האתר מציג דף תוצאות המורכב מכל הפריטים העונים למילת החיפוש בכל אתרי שיתוף הקבצים בארץ.

 

במקביל, מציג האתר את החיפושים הפופולריים ביותר בכל תחום, ולמעשה מציג את הפריטים החמים ביותר היום ברשת. אולי בגלל הלגיטימציה הבעייתית של אתרים אלה, מבקש Finder לכבס את הדימוי הציבורי, ומציע גם חיפוש ישיר בפורטלים ובמנועים ברשת, והפניות ישירות לשירותים באתרים אחרים.

 

דרום אמריקה: היי, גרינגו

 

קבוצת חברים, תרמילאים לשעבר בדרום אמריקה, הקימה את גרינגו, מרכז פרטי למידע תיירותי ופרקטי על מדינות אמריקה הלטינית, הכולל טיפים,

מפות, מסלולים אפשריים ותמונות. מפעילי האתר מבקשים להקל על היוצאים לדרום אמריקה בעזרת ניסיונם העשיר, ולייצר להם נחיתה רכה בכל יעד. האתר היפה הזה קורא לכל גולש להוסיף מידע עדכני, מציג מאגר עצות ורעיונות פרקטיים על פי יעדים, משדך בין שותפים למסלול, מאפשר לפרסם ולרכוש ציוד מסע מיד שנייה, וכמובן, מזמין את הגולשים להתייעץ בפורום עם מומחים ובעלי ניסיון (שלח: חלום גלסרוט).

 

די ג'יי: מיכל על התקליטיה

 

אתר פרטי יפהפה לדי ג'יי מיכל גפן, דמות ייחודית ומעניינת, שאינה עונה בדבר על הדימוי המוכר של די ג'ייז מסצינת הרוק והמועדונים. האתר מציג את גפן ופעילותה, את האירועים הקרובים בהשתתפותה, עדויות של אמנים על אישיותה, את קבצי המוזיקה והאלבומים החביבים עליה, את הפרקים ביומנה, והתמונות מאלבומה. הגישה המקורית, העיצוב והאסתטיקה מעבירים לגולש אנרגיה טובה ואווירה ניו אייג'ית מתבקשת.

 

מידע: זיו ימצא לכם 

 

הנה יוזמה אסרטיבית: זיו נבון החליט להפוך את כישוריו וההיכרות המעמיקה שלו עם נבכי הרשת ומאגרי המידע לקריירה, וכעת הוא מציע את שירותיו כמידען עצמאי לכל דורש. באתר שלו הוא מציג את עצמו ואת חשיבות הגישה למידע מדויק ברשת, אך לא מציין את עלויות השירות.

 

שירות: דברו עם הצבא

 

קבוצה של עורכי דין יוצאי הפרקליטות הצבאית מפעילה את דברו עם הצבא, שירות חדש המיועד למועמדים לגיוס, וכן לחיילים בסדיר ובמילואים. מאחורי היוזמה הזו עומד עוד זאב פישר, בעבר ראש מדור הדין המשמעתי במפקדת הפרקליט הצבאי הראשי, ומפעיל האתר המשפטי Army. האתר מציע לכל מי שנתקל בדיאלוג ביורוקרטי ומתסכל עם רשויות הצבא למלא טופס עם כל המידע הרלוונטי, ולקבל מאנשי המקצוע באתר הצעות לניסוחים אפקטיביים יותר לבקשה, וכן הסברים לאלו גורמים נכון וחשוב להפנות אותה בצבא, על מנת להבטיח טיפול מהיר.

 

עסקים: חשבונית אוטומטית

 

משרד הרוח של יורם שיפר לוקח את עניין החשבוניות המקוונות צעד נוסף קדימה. שירות חדש באתר מאפשר לבעלי אתרי מכירות ומסחר להפיק חשבוניות מס אוטומטיות במערכת של Invoice4U מיד בתום ביצוע עיסקה בידי הלקוח. אחרי שהעיסקה מאושרת בחברת האשראי מופקת החשבונית מהאתר של שיפר ללקוח של אתר המסחר, משוגרת אוטומטית לדואר האלקטרוני של הלקוח, ומודיעה לבעל האתר על אישור העיסקה. יפה.

 

מקבץ: הצחוקיה

 

עוד אתרים, קישורים וסרטונים ששיגרו למענכם קוראי המדור, בתקווה להסיח את דעתכם מהכתום והכחול ברחובות ובטלוויזיה.

 

מצחיק ישראלי: אתר ישראלי חדש מביא כל קישור שגולשיו ועורכיו חושבים שהוא מצחיק: סרטוני פלאש, תמונות, גסויות, וגם לא מעט קטעי וידאו וסרטוני פרסומת מצחיקים למדי. אפשר להירשם למועדון החברים באתר וליהנות מבונוסים נוספים לחברים בלבד (שלח: אנדריי).

 

שובה של הלובה: היי לובה, מותק, איפה את? לחיות כאן בלעדייך זה קשה-קשה. מי שמתגעגע כמונו לקופאית האסרטיבית יכול לאתגר את הסבלנות שלה במשחק הפלאש הזה, שיצרו אירנה סומסקי וסיוון גבריאלי: אתם עומדים בתור בקופה, מכווצים מחרדה אל מול רעמת הפלטינה המאיימת,

השואלת שאלות שגרתיות (יש כרטיס מועדון? מה זה המסטיק הזה?), ונדרשים לחשוב טוב טוב על כל תשובה. המטרה היא לעצבן את לובה כמה שפחות, ועל כן הקפידו לבחור מתוך שלוש התשובות את זו שלא תקפיץ לה את הסעיף ותזרוק אתכם מהדלת. בהצלחה. 

 

מנוע אסקי: אחרי שסיפרנו לכם על אתר התמונות בפורמט ASCII, הנה צ'ופר: מנוע שמציג כל תמונה שיש לה כתובת URL רגילה - כתמונת טקסט וסימנים בפורמט ASCII. אפשר לבחור ולהגדיר צבעים, צפיפות אותיות, גודל גופן, היפוך ועוד. התוצאות חביבות, ואפשר לשלוח אותן לחברים בדואר אלקטרוני (שלח: אייל א).

 

בחזרה לשולח: קליפ פלאשי מתוק, שמהווה בעצם הודעת אזהרה נגדית לכל המפיצים של מכתבי השרשרת בדואר האלקטרוני, הרצופים קללות ואיומים כלפי כל מי שמעז לנתק את השרשרת. הסרטון מתחיל בהצהרת עצמאות של הגולש (אני מצהיר בזה שלא יקרה לי כלום אם לא אשלח את הדואר הזה לעשרה ממכרי בתוך 24 שעות מרגע קבלתו), אם כי מהר מאוד הוא בעצמו מידרדר לכדי איום מקוון. חמוד מאוד (שלחה: ריטה גפן).

 

מדבקה מזהירה: שירות פרטי חדש - מדבקות מודפסות ברוח האזהרות שמוסיף משרד הבריאות לחפיסות הסיגריות, בנושאים שונים לגמרי, לא כולם מצחיקים (למשל, אזהרה: לימור לבנת). אפשר להזמין מדבקה בחצי שקל, ולשלוח רעיונות למדבקות מקוריות יותר.

 

הערה: ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים בשל עומס הגולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
finder.co.il. דף תוצאות מכל אתרי שיתוף הקבצים בארץ
מומלצים