שתף קטע נבחר

גדוד הטרקטורונים שאמור לסכל את ההתנתקות

מתנחלים בגוש קטיף מדווחים על עשרות "חיילים" בפלוגות סיור מיוחדות שהקימו כדי למנוע מצה"ל ליישם את תוכנית ההתנתקות. בתוכנית: גדודי טרקטורונים, שיבוש התקשורת הצה"לית וחמ"ל מאובזר שיסייע לפעילים לפרוץ גבולות

מהו "סדין כתום"? אריה יצחקי, מראשי מינהלת קל"ע (קליטה לעזה) הפעיל נגד ההתנתקות בגוש קטיף, טוען שהוא מקים פלוגת סיור ובה עשרות "חיילים". לרשותם יעמדו כ-40 טרקטורונים ועוד כמה עשרות ג'יפים, וכן אמצעי קשר המשדרים על התדרים של צה"ל. זאת כדי לשבש את התקשורת "ולמנוע מכוחות הגירוש לחסום את התדרים שלנו באמצעות חטיבת הלוחמה האלקטרונית שהצבא עומד להוריד לגוש קטיף לקראת ההתנתקות". 

 

יצחקי, שהוכיח את רצינותו, כשחנך "רובע" אוהלים בהתנחלות "שירת הים", הצטייד כבר בטלפון לווייני כדי להתגבר על חסימות תדרי הטלפונים הניידים.

 

 

 

חיילי "פלוגת הסיור" של המתנחלים הינם, בחלקם, בוגרי יחידות קרביות בצה"ל. לצידם עומדים לדבריו כמה עשרות בני נוער המצוידים בטרקטורונים האישיים שלהם. בשלב זה לא מוכנים חברי פלוגת הסיור הזאת להיחשף בפני התקשורת. לטענתם, הם חוששים שהצבא והמשטרה יעצרו אותם. אולם, לדבריהם, היחידה ערוכה לפעול מחמ"ל אשר הוקם כבר באחד ממקומות המסתור בגוש קטיף.

 

כמו כל צבא, יש להם מילון קשר מוצפן משלהם: כך למשל, "סדין כתום" היא אחת ממילות הקוד שמגדירה מצב בו "מותקף יישוב על ידי כוחות הגרוש, מוקף

על ידם והתושבים זקוקים לעזרתנו", מסבירים המתנחלים ברצועת עזה.

 

"קוד צהוב", על פי פיתוח של המתנחלים, הינו הנחייה לכוחות הסיור הרכובים על טרקטורונים וג'יפים לחסום צירים שבהם עתידים לנוע "כוחות הגרוש". שם קוד נוסף הינו "ציר המוות", השם שהוענק במפות שבידי צוות "הפלס"ר של המתנחלים" לציר קרני, המחבר בין מעבר קרני ליישוב המבודד נצרים.  

  

יעדי היחידה של המתנחלים הם רבים: העברת מסרים בין היישובים שיכותרו על ידי כוחות ההתנתקות, הברחת חוליות ה"קאטרים", שתפקידם לפרוץ גבולות ולאפשר לאוכולוסיות שלמות לנדוד ממקום למקום, לפתוח צירים עבור כוחות הסיוע ל"יישובים המותקפים", ולהגיש בעצמם סיוע למתנחלים אשר יזדקקו לו, לנפק חומרים עיתונאיים לא מצונזרים לנציגי התקשורת שיימנע מהם להיות נוכחים למראות הקשים של הפינוי.

 

אנשי פלוגת הסיור לא יהיו חמושים בנשק חם, על פי הנחיה. מדובר בחבורה הלומדת בעצם הימים האלה את כל דרכי המסתור בתוך גוש קטיף, כדי להיערך ליום הפקודה, החל מהשבוע הבא. היחידה בנוייה בצורה היררכית, כשבכל צוות ג'יפ שני אנשים, ועל כל טרקטורון מופקד אדם אחד. אנשיה יהיו פרוסים בכל יישובי גוש קטיף החל מ-15 באוגוסט ויתייצבו למשימותיהם על פי הפקודות שיקבלו.

 

גורמי צבא בפיקוד הדרום אמרו ל-ynet בתגובה: "שמענו על ההיערכות הזאת של המתנחלים. מדובר בהתארגנות לא חוקית, העלולה לסכן את כוחות הפינוי ועלולה לסכן גם את עצמה. זו תופעה חמורה שחוצה את גבולות החוק. אנו והמשטרה נפעל נגד הכוח הזה במידה שאכן יפעל בשטח", נמסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני סופר
יצחקי. קוד פנימי
צילום: רוני סופר
צילום: דורון שפר
טרקטורונים נגד ההתנתקות (ארכיון)
צילום: דורון שפר
מומלצים