שתף קטע נבחר
צילום: אטילה שומפלבי

וידאו: המתנחלים פשטו על המאהל

כתב ynet מלווה צוות מחיילי פלוגת "עוצמה" של גדוד הקרקל, המתאמנים לקראת פינוי המתנחלים ברצועת עזה מבתיהם. והפעם זה כבר היה הסיפור האמיתי: החיילים הגיעו לעימות באופקים מול המתנחלים ואנשי הימין. מאות מהם פשטו על המאהל הצה"לי וניסו להשפיע ולשכנע. כך זה נראה בשטח

טבילת האש הראשונה בשטח: חיילי גדוד הקרקל הגיעו אתמול (יום ד') לאופקים, והשתתפו בכוח האבטחה העצום שניסה לבלום את תנועת המתנחלים לעבר גוש קטיף.

 

אלא שהחיילים גילו עד מהרה כי רבים מהמתנחלים ומפגיני הימין בחרו להגיע גם למאהל שלהם, כדי לשוחח ולנסות להשפיע. לרבים מהם, זו היתה הפעם הראשונה שבה נאלצו להתמודד באופן ממשי עם מה שראו עד כה רק באימונים הארוכים בצאלים. וכל זאת, יש לומר, עוד לפני הפינוי הממשי - שעמו יצטרכו להתמודד בתוך פחות משבועיים.

 

 

בסרט הווידאו נראה בין היתר עימות קולני בין רס"ן עמוס גואטה, סמג"ד הקרקל, לבין קבוצה של פעילות ימין המנסה לשכנע אותו בטיעוניהן, תפילה שנושאים פעילי ימין "למען שלום החיילים" וכן שיחת חיילות של "צוות לאה", שאותה מובילה סג"ם לאה צוקר, המנסה להסביר מדוע יש לשמוע את טיעוני אנשי הימין - אבל לא לתת לכך לפגוע במשימה.

 

צילום וידאו: אטילה שומפלבי

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אטילה שומפלבי
רס"ן גואטה. מול המפגינות
צילום: אטילה שומפלבי
צילום: אטילה שומפלבי
חיילות "צוות לאה" בשטח
צילום: אטילה שומפלבי
מומלצים