שתף קטע נבחר

סוף טוב: משפחת האומנה מקטיף מצאה בית חדש

סיפורה של משפחת האומנה מגוש קטיף נחשף ב-ynet ביום שלישי האחרון. מפרטיו עלה כי המשפחה נאלצה להתמודד עם גרסה מודרנית של "משפט שלמה", לפיה עליהם לעזוב את הבית תוך 6 ימים או לאבד את הילדים. בהתערבות מנכ"ל משרד הרווחה נמצא פתרון

ביום שלישי האחרון פורסם ב-ynet סיפורה העצוב של משפחת שני (שם בדוי), משפחת אומנה לבניה הוצב אולטימטום אכזרי: "צאו מגוש קטיף תוך ששה ימים או שנוציא את ילדי האומנה מחזקתכם". בעקבות הפרסום נמצאה דירה מתאימה למשפחה בת עשר הנפשות והיום (ו') צפויים ההורים לחתום על הסכם שכירות בדירתם החדשה.

 

 

הפתרון המיוחל נמצא רק אחר שמנכ"ל משרד הרווחה, פרופסור דב גולדברגר, ניגש לפתור את מצוקת המגורים של המשפחה בעצמו. לדבריו, "אחרי ששמעתי את העניין, ביררתי עם המשפחה מה בדיוק הבעייה. בני המשפחה אמרו שהם לא מוצאים בעל דירה שמוכן להשכיר להם את הדירה רק למספר חודשים, אז פניתי לעמיגור שבדקו זמינות דירות גדולות בכמה מקומות. הכל בא על מקומו בשלום והיום בני המשפחה התקשרו לומר תודה רבה ושהדירה לשביעות רצונם".

 

כעת, משנפתרו בעיות הדיור והמשמורת, נותר למשפחה להתמודד עם בעייה מסוג אחר - השבת תהיה השבת האחרונה שלהם בגוש קטיף. "אחרי כל המלחמות, נחתום על הדירה", סיפר האב. "אנחנו מתחילים לארוז. את השבת נעשה בבית בגוש קטיף וזו תהיה השבת האחרונה כאן. הזמנו הרבה אורחים שיהיו איתנו כדי שלא נרגיש את העצב ויום ראשון יהיה היום האחרון שלנו בגוש. הילדים הגדולים יישארו עוד קצת כי הם רוצים להישאר עד הסוף".

 

משפחת שני תעבור להתגורר בדירת "עמיגור" בת חמישה חדרים בבאר-שבע. אב המשפחה מודה על העזרה שקיבל, אך לטענתו משפחות רבות אחרות, שלא קיבלו חשיפה תקשורתית, נמצאות במצב דומה ואין להן פתרון. "אנחנו רגועים, כי לפחות יש לנו כיוון ואיפה לשים את הראש", אמר. "מבחינה אחת זו הקלה, מבחינה שנייה יש רגשות כואבים ומבחינה שלישית אנחנו מאוד מקווים שבסוף הכל יבוטל ונחזור, למרות שהכי חשוב זה שיש לילדים מקום לישון".

 

"בעקבות הכתבה, כולם עזרו לנו כי הבינו שהמצב רציני", הוסיף. "הרווחה ומנהלת סל"ע התקשרו לעזור, אולם מאוד כואב לי שישנם כל כך הרבה אנשים שאין להם תמיכה וחשיפה תקשורתית והם עדיין לא יודעים לאן הם הולכים. זה לא שיטה לפנות לתקשורת כדי להזיז משהו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
(אילוסטרציה)
צילום: רוני סופר
מומלצים