שתף קטע נבחר

תושבי נצר חזני מסרו את הנשקים: ננצח באהבה

עשרות תושבי נצר חזני מסרו את נשקיהם. אחד התושבים: "החלטנו להחזיר את הנשק עכשיו כדי שלא יהיה להם על מה לפתוח את הפה"

עשרות תושבי נצר חזני התאספו אחר הצהריים (יום ה') למסור את נשקם לצה"ל. מטרתם היא למחות על הטענות הנשמעות משמאל שינקטו באלימות נגד חיילים בעת הפינוי. לאחר שפרקו את המחסניות, עמדו עשרות תושבי נצר חזני בטור על מנת למסור את נשקיהם. בעוד משפחותיהם מתעדות את האירוע במצלמות, הם התקשו לחייך.

 

נסים מרדכי (24), תושב נצר חזני הגיע למסור את נשקו הענוד בסרט כתום כשעליו מודבקת מדבקה "באהבה ננצח". הוא מסביר על ההחלטה למסור את נשקו: "אנחנו לא חייבים להחזיר אבל קיבלנו החלטה. אם לא נחזיר, השמאל יתחילו עם השטויות על כך שאנחנו נרים נשק על חיילים. החלטנו להחזיר את הנשק עכשיו כדי שלא יהיה להם על מה לפתוח את הפה".

 

חברו, אביחי בלו-כהן (20) הוסיף כי עובדת מסירת הנשקים, שהגנו עליהם ממחבלים באזור, לא מפחידה אותו: "תושבי נצר חזני מוסרים את הנשקים בבטחה כי אנחנו בוטחים בקדוש ברוך הוא שיציל אותנו מהפלסטינים. אני מאחל לעם ישראל רק טוב".

 

 

 

קצין הביטחון בנצר חזני, יורם צור, אמר שהוא תומך בהחלטת המזכירות למסור את הנשק: "באהבה ננצח. כל התקשורת מגדירה אותנו כטרוריסטים על אף שאין לנו שום כוונה לירות בחיילים. האמת שעכשיו יהיה יותר מפחיד וילדינו יהיו פחות מוגנים, אבל אלוהים בשמיים ואנחנו סומכים עליו ועל צה"ל שיצטרך עכשיו לעבוד שעות נוספות".

 

ח"כ אפי איתם, שקיבל את כלי הנשק מעשרות התושבים יחד עם קב"ט המועצה האזורית חוף עזה, עמי שקד, אמר לתושבים כי לפינוי הם יתנגדו ללא נשק: "הנשק הזה מוחזר כי יש לנו ויכוח בתוך הבית ואסור שאם חס וחלילה האחים שלנו יבואו בעוד עשרה ימים שהם נדחפים בהוראה איומה של ראש הממשלה המובס והמושחת - אסור שהבהלה והשנאה ישכנו בינינו. החיבוק, האהבה והדמעות יהיו הנשק העיקרי שאיתו נגיד לאנשים 'אל תשלחו ידכם בנו'".

 

עמי שקד אמר באותו מעמד כי צה"ל יצטרך לדאוג כעת לתושבי נצר חזני ולקחת אחריות מלאה לביטחונם: "הגנו בנשקים האלה על ילדינו ונשותינו. הנשקים האלה טהורים ויימסרו טהורים לצה"ל. מאידך ברגע זה צה"ל יצטרך להיות אחראי לבדו על שלום תושבי נצר חזני. אני מקווה שהוא מודע לאחריות שיש לו.

 

"אמרנו מאמינים ש'באהבה ננצח' לא כסיסמה ריקה. אנחנו באים בידיים נקיות, לא כמו של ראש הממשלה, שהוא, בניגוד לכולם, עם ידיים מלוכלכות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן מרסיאנו
מתנחלים בנצר חזני
צילום: אילן מרסיאנו
צילום: אילן מרסיאנו
לקראת ההתנתקות
צילום: אילן מרסיאנו
מומלצים