שתף קטע נבחר

צילום: חגי אהרון

ולרשטיין: הרצח לא ישפיע על המאבק שלנו

ראש מועצת בנימין, פנחס ולרשטיין, מבהיר בשיחה עם ynet בעקבות הפיגוע בשפרעם: "זה לא ישפיע על המאבק שלנו ואסור שזה ישפיע". עם זאת הודה: "מחליש את המאבק של הימין, משום ששמאלנים עושים קישור אלינו"

אם למישהו היה נדמה שהפיגוע בשפרעם ישנה משהו מפעולות המחאה של הימין, מבהיר ראש מועצת בנימין, פנחס ולרשטיין, בראיון ל-ynet: "זה לא ישפיע על המאבק שלנו ואסור שזה ישפיע". לדבריו, "רצח הוא רצח, אני מגנה כל אלימות".

 

ולרשטיין, שהוביל בשבועות האחרונים את אירועי המחאה בכפר מימון, בשדרות ובאופקים, אמר עם זאת שהפיגוע בשפרעם "מחליש את המאבק של הימין, משום ששמאלנים עושים קישור אלינו. מובן מאליו שינסו לעשות קישור בין הרצח לבינינו. אם פעם אחת האשימו אותי בזנות בישראל ובהגברת הפשיעה אז שיאשימו אותי בכל דבר אחר.

 

"אנחנו הקפדנו במערכת המחאה הכי נקייה בעולם, גם פיזית וגם מילולית, ללא אלימות. הדבר הזה עלול להוביל לסכנה שמחר לא יהיה אפשר ולגיטימי לעשות מאבק חוץ-פרלמנטרי. הקפדנו להורות שלא להתעמת לא עם חייל ולא עם שוטר. עוד דבר שתמוה בעיניי הוא שההורים של החייל הודיעו למשטרה וביקשו מהם לקחת את הנשק של הבן שלהם, כי הוא עלול לעשות משהו. גם החייל ביקש שייקחו ממנו את הנשק".

 

ולרשטיין אומר בהתייחסו לפיגוע בשפרעם: "זה מזעזע שמישהו מקבל החלטה שבה הוא חושב שהוא מציל את העולם, אבל בסופו של דבר הוא רק גורם נזק. אם הוא משוגע ועל אחת וכמה וכמה אם הוא לא משוגע. זה לא תורם שום דבר חיובי למאבק. רצח הוא רצח ואני מגנה כל אלימות. האירוע הזה הוא בלתי נסלח".

 

ולרשטיין הוסיף: "לדעתי האירוע לא ישפיע על אופי המאבק שלנו. אנחנו כמובן נשקול מה הנזקים שיגרמו. אבל כבר עכשיו אנחנו נכנסים לישיבה שבה יקבעו הפעולות שלנו לשבוע כחלק מהמאבק נגד תוכנית ההתנתקות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
ממשיך במאבק. פנחס ולרשטיין
צילום: שאול גולן
צילום: חגי אהרון
זירת הפיגוע בשפרעם
צילום: חגי אהרון
מומלצים