שתף קטע נבחר

צילום: חגי אהרון

איומים על משפחת הנרצחות: "תקבלו עוד מנה"

בני-משפחת תורכי משפרעם התלוננו על שיחת טלפון שקיבלו, ובה איים אלמוני שהזדהה כתושב תפוח: "נבוא לגמור את העבודה". המשפחה מיהרה להגיש תלונה במשטרה. "הכתובת עדיין על הקיר, האמירות של פרס על לקיחת הנשק האישי מהימין הקיצוני יישארו בגדר הצהרות בלבד". ואילו באיתמר נעצרו 3 תושבים בחשד שיידו אבנים על אזרח ערבי-ישראלי

כאילו לא די באבלן של המשפחות השכולות, אמש (יום א') מצטרף לסבל גם איום ממשי. בביתן של האחיות הזאר ודינה תורכי, שתיים מהנרצחות בפיגוע בשפרעם, התקבל איום "לבוא ולהשלים את המלאכה".

 

אלמוני שהזדהה כתושב כפר תפוח, שם התגורר בחודשים האחרונים הרוצח, עדן נתן-זאדה, התקשר לבית המשפחה ואמר כי הוא וחבריו מתכננים לבוא לשפרעם כדי להרוג עוד תושבים.

 

קרוב משפחה, נביל סעדה, סיפר ל-ynet כי השיחה התקבלה בטלפון השייך לדודן של הבנות. "מי שהיה בצד השני של הקו שאל אם זה הבית שבו נהרגו הבנות, וכשנענה בחיוב - אמר שהוא מדבר מכפר תפוח, וכי בזמן הקרוב יגיעו אנשיו 'לגמור את העבודה'. הוא אמר כי היום או מחר אנחנו צפויים לקבל 'עוד מנה', ואז ניתק". 

 

מיד עם קבלת השיחה פנו בני המשפחה למשטרה. ח"כ מוחמד ברכה (חד"ש-תע"ל), ששמע על האיומים שהתקבלו בבית משפחת תורכי, שיגר מכתב דחוף בנושא לשר לביטחון פנים, גדעון עזרא, ותבע ממנו לחקור את הפרשה במהירות ולשים יד על האחראים. הוא איים כי אם צעד שכזה לא ייעשה, "תושבי שפרעם יידעו כיצד להגן על עצמם".

 

מנכ"ל תנועת "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, אמר בעקבות הפרסום על האיומים שקיבלה המשפחה כי על המשטרה והשב"כ לחקור באופן מיידי מהיכן הגיעה השיחה ולהצמיד לבית המשפחה מאבטח מטעמם. לדבריו, "הימין הקיצוני ממשיך לסכן בכל רגע את החברה ישראלית כולה".

 

"גם אם מדובר בבדיחה, זו בדיחה גרועה מאוד", אומר נביל סעדה. "התחושה שלנו היא שהכתובת עדיין כתובה על הקיר, ועדיין לא נעשה מספיק כדי לעצור את הקיצוניים שעלולים לבצע מעשי פשע נוספים. שמענו היום את ההצהרות של שמעון פרס שצריך לקחת את הנשק מאנשי הימין הקיצוני, אבל בינתיים מדובר בהצהרות בלבד, ואנחנו לא רואים איך הן הופכות למעשים בימים הקרובים".

 

בשפרעם הובאו אתמול למנוחות ארבעת קורבנותיו של עדן נתן-זאדה. את העיר פקדו ח"כים ואישי ציבור רבים, שהביעו את תנחומיהם והפצירו בתושבים לשמור על איפוק. גם אזרחים מן השורה הגיעו, בעיקר מהקריות הסמוכות לשפרעם. "אנחנו מקווים כי האסון שקרה לנו יוכל להיות כלי לחיזוק מחדש של מחנה השלום, שנחלש מעט בעקבות סדרת הפיגועים בישראל", אמר סעדה. "אני מאוד מקווה שהדם של הבנות שלנו יהיה המוהר בהמשך הדרך לשלום, שאיפה שעליה לא ויתרנו מעולם".

 

המשטרה מוסיפה לחקור את פרשת הרצח, וחמישה מתושבי כפר תפוח כבר נעצרו בחשד שידעו ולא מנעו את המעשה. בתוך כך, בשבת בערב עוכבו לחקירה שלושה תושבים מההתנחלות איתמר שבשומרון, בחשד שיידו אבנים לעבר אזרח ערבי-ישראלי. לטענת המשטרה, השלושה הודו בהאשמות המיוחסות להם.  

 


פורסם לראשונה 06/08/2005 21:19

 

בהכנת הידיעה השתתפו רועי נחמיאס ואפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
תמונותיהן של הזאר ודינה תורכי
צילום: איי אף פי
צילום: חגי אהרון
פרס מבקר בשפרעם
צילום: חגי אהרון
צילום רפרודוקציה: תומריקו
הרוצח עדן נתן-זאדה
צילום רפרודוקציה: תומריקו
מומלצים