שתף קטע נבחר

"המחבל היהודי היה חי וכפות, ואז הרגו אותו"

תמונות חדשות המתפרסמות היום מציגות את המחבל היהודי שביצע את הפיגוע בשפרעם כשהוא חי וכפות - דקות לפני שההמונים הרגו אותו. האם הריגתו היתה הכרחית לאחר שכבר נוטרל? במשטרה מודים: בזירה היו רק כ-10 שוטרים לאחר הירי. התחקיר הראשון: רק מחר בבוקר

הרגע שלפני הלינץ': "צילמתי את המחבל היהודי כשהוא חי וכפות בידיו. לאחר מכן הרגו אותו". כך סיפר ל-ynet צלם העיתון הערבי "א-סינארה" זאיד חנייפס, שצילם לדבריו את עדן נתן-זאדה באוטובוס בשפרעם, לאחר שביצע את הפיגוע והרג 4 נוסעים. את המידע הזה אישרו ל-ynet גם שוטרים שהיו בזירת האירוע.

 

 


הדקות האחרונות. צילום: זאיד חנייפס, "א-סינארה"

 

תמונת המחבל היהודי, בעודו בחיים לדברי הצלם, פורסמה בעיתון הערבי "א-סינארה". במקביל, טוען גם ערוץ 10 כי בידיו קלטת וידאו שבה נראה המחבל היהודי בדקות לפני שההמון עשה בו לינץ'. בתמונות נראה נתן-זאדה כשפלג גופו העליון עירום, נשקו נלקח ממנו והוא חבול ומדמם.

 

התמונות החדשות מעלות שאלות מטרידות לגבי גורלו של נתן-זאדה. האם אכן נכבל בידיו והותר לזעמו של ההמון על ידי כוח משטרה חלש מדי? האם

 ראוי כי רוצחיו יחמקו מעונש, למרות שהתמונות מוכיחות כי לא היווה עוד סכנה למי מהנוסעים בעת שנהרג, לאחר שכבר פורק מנשקו ונוטרל? האם מדובר, למעשה, במעין פרשת קו 300 חדשה?

 

כמה מהעדויות החדשות אודות גורלו של נתן-זאדה הגיעו גם למשטרה, והיא תצטרך להכריע האם לפתוח בחקירת מותו, למרות אזהרותיהם בנושא של בכירי הציבור הערבי. 

 

סגן קצין החבלה במרחב גליל, פקד איתן אוחנה, היה בין אנשי המשטרה שהגיעו ראשונים לזירת הפיגוע בשפרעם. הוא סיפר ל-ynet מייד לאחר האירוע כי גונן בגופו על נתן זאדה, לפני שההמון הרג אותו: "זה היה אירוע לא קל. כאשר הגענו, היורה שכב על הרצפה, ואנחנו עשינו הכל כדי למנוע מהאנשים סביב לפרוץ לאוטובוס ולפגוע בו. אני מעריך שהיו שם מאות. היינו צריכים לרוץ מחלון לחלון כדי להרחיק את האנשים. הם ניסו להיכנס ואנחנו דחפנו אותם בידיים בחזרה", סיפר. 

 

כמה שוטרים היו בזירה? דובר מרחב גליל במשטרה העריך כי בשעה שלאחר הירי היו בזירה רק כ-10 שוטרים. דובר מחוז הצפון במשטרה העריך מנגד כי מדובר היה ב-7 שוטרים לכל היותר.

 

מהמשטרה נמסר ל-ynet כי עד לרגע זה לא בוצע תחקיר מבצעי על האירועים בשפרעם - ולכן טרם הוכרע האם נתן-זאדה היה חי או מת. התחקיר המלא צפוי להתקיים מחר (יום ב') בבוקר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתן זאדה. קו 300 חדש?
צילום: אחיה ראב"ד
פקד אוחנה. ניסינו לגונן עליו
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים