שתף קטע נבחר

נווה דקלים: "שיחת חיזוק" נגד הפינוי

אתמול הגיעו מאות תושבים לכנס בהתנחלות הגדולה בגוש. הם שמעו עידכונים על הסדרי הפינוי והאריזה וקיבלו "שיחות עידוד" להמשך המאבק. יו"ר ועד התושבים, ליאור כלפה: "העברנו להם את כל סדרי הקבורה של הגוש, כפי שהמממשלה הכינה. הציבור קיבל זאת בהבנה, וכמו שזה משתקף מאמש, מרביתו יישאר עד ליום הפינוי"

תושבי נווה דקלים קיימו אמש (יום א') כינוס גדול ובו קיבלו סקירה מהנהגת גוש קטיף על היערכות ההתנחלות לקראת פינוי. 

בכנס, השלישי בלבד שהתקיים בחודשים האחרונים ביישוב הגדול בגוש קטיף, עודכנו התושבים על הסדרי פינוי ואריזה ובמקביל קיימו "שיחת עידוד" על המשך המאבק.

 

 

ליאור כלפה, יו"ר ועד מקומי נווה דקלים, אומר ל-ynet: "הכינוס הוא הצלחה גדולה. הגיעו למעלה מ-1000 איש. העברנו לתושבים את כל המידע 'היבש' ומצד שני הדגשנו כי המאבק חשוב ולא הסתיים. הציבור התחזק ואם לפני יומיים חשבתי כי ישארו לפינוי 50% תושבים. עתה לאחר הכינוס הערכה שלי כי ישארו הרבה יותר". לדברי כלפה, "כבר הבוקר הודיעו לי שתי משפחות כי בעקבות הכינוס הן מפסיקות לארוז".

 

כלפה מוסיף: "כמנהיגות ציבורית מחובתינו להעביר לציבור את כל האינפורמציה הדרושה. העברנו להם את כל סדרי הקבורה של הגוש, כפי שהמממשלה הכינה. הציבור קיבל זאת בהבנה, וכמו שזה משתקף מאמש, מרביתו יישאר עד ליום הפינוי".

 

הרב יגאל קמינצקי נשא אף הוא דברים בכנס ועודד את הציבור להמשך המאבק, עם זאת הדגיש כי יש לכבד מי שמחליט אחרת ובוחר לעזוב. "יש לקבל זאת בהבנה", אמר.

 

בנווה דקלים טוענים כי עד כה עזבו רק 9 משפחות את היישוב וכי הכינוס "יחזק" את אלו שהתלבטו עד כה. בכינוס עלה שוב נושא "עיר האוהלים" שמתכננים תושבי נווה דקלים להקים מחוץ לגוש לאחר הפינוי. כלפה אומר בנושא: "במידה שתהיה עקירה נצטרך להקים מחנה אוהלים, זאת משום שהממשלה לא מצאה עבורנו פתרון קהילתי. ניצנים לא נותן מענה ראוי וכל פתרון אחר שאינו מאחד ומלכד אינו פתרון מבחינתנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיא רונן
נווה דקלים. "רק 9 עזבו"
צילום: גיא רונן
ה"סופר" בנווה דקלים
צילום: גיא רונן
מומלצים