שתף קטע נבחר

נתניהו: הגדלת תקציב הביטחון תפגע בחלשים

שר האוצר היוצא התייצב אצל נשיא המדינה ותקף את הממשלה - ביטחונית, מדינית וכלכלית. "מסתבר ששכחו לאסור על המצרים להעביר נשק באופן חופשי; ההחלטה הטרייה שלא לסגור את המרחב האווירי ברצועה היא מחדל מדהים". על-רקע החלטת שרון להגדיל את תקציב הביטחון, הוא הזהיר: זה יפגע באלה שאין להם

"כשהודעתי על התפטרותי, הזכרתי את הסכנה מתוכנית ההתנתקות. האירועים ב-36 השעות האחרונות אישרו את דבריי אחד לאחד". כך אמר הבוקר (יום ג') בנימין נתניהו במהלך פגישה עם נשיא המדינה, משה קצב, 36 שעות לאחר התפטרותו הדרמטית.

 

בעוד הממשלה דנה בתוכניתו הכלכלית, התייצב ביבי אצל הנשיא ונראה כמי שאבן גדולה נגולה מעל לבו. "האדם הראשון אליו התקשרתי בטרם הודעתי על התפטרותי היה נשיא המדינה. החלטנו שניפגש, כדי שאפרוס בפניו את סיבותיי", הסביר.

 

בדברים שנשא מול העיתונאים תקף נתניהו, עדיין שר אוצר, את תוכניתו המדינית של שרון. "היום אנו מגלים שבהסכם עם מצרים שכחו שהמצרים יכולים להעביר נשק באופן חופשי. זהו מחדל מדהים. שנית, נאמר שמשאירים את המרחב האווירי לפלסטינים פתוח, שמשמעותו טילים ומטוסים על ישראל. אני חושב שיש פה התקדמות בעיוורון מוחלט לקראת יצירת בסיס לטרור נגד ישראל. הדרך הזאת לא תביא שלום או ביטחון, ולדעתי רוב הישראלים מבינים זאת. ההחלטה הטרייה שלא לסגור את המרחב האווירי היא מחדל שלומיאלי". המתקפה של נתניהו מתייחסים להבנות שהושגו אמש בישיבת הקבינט.  

 

נתניהו הזהיר מפני פיצול במפלגת השלטון. הנשיא קצב אמר מצידו שהוא מודאג מכל דבר שיכול לזעזע את המדינה בימים אלה. "אני מוטרד מכל התפתחות שגורמת לזעזוע ומקווה שההתפטרות לא תגרום לזעזוע של הכלכלה והיציבות הביטחונית", אמר.

 

השניים התייחסו בפגישתם גם לנתוני דו"ח העוני האחרון. נשיא המדינה אמר כי "זוהי תוצאה של תהליך שהחל לפני עשר שנים. גם אני לא מוציא את עצמי מאחריות, גם אני הייתי שר בממשלה בתקופה זו. הנתונים מדאיגים וזעזעו אותי. אני מוטרד, ואי אפשר לעבור על כך לסדר היום". קצב קרא לממשלה לגבש תוכנית מיידית לבלימת הגידול בעוני לקראת שנת 2006 ולצמצום העוני בשנים הקרובות. "ברור שהדרך להבראת הכלכלה היא הדרך להתמודדות עם הבעיות החברתיות", אמר.

 

נתניהו תקף את החלטתו של ראש הממשלה מאמש, להקטין באופן מסיבי את הקיצוץ בהוצאות הביטחון. "ההחלטה להגדיל את תקציב הביטחון תביא לקיצוץ בתקציב למי שזקוק לכספים אלה, וזוהי החלטה שגויה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אלה שזקוקים לכסף: נתניהו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים