שתף קטע נבחר

"חתמנו ראשונים ודווקא אותנו מקפחים"

ועד היישוב פאת שדה התכנס אמש בזעם לאחר שביקרו במושב מבקיעים - פתרון המגורים הזמני עבורם. התלונה: דבר לא מוכן - הבורות פתוחים, השבילים אינם, המים עדיין לא מחוברים והעבודה על הדירות כלל לא הושלמה. "עד שהמצב של משתנה, לא נעבור", הם מאיימים

"עד שהמצב בשטח לא משתנה, אף אחד מאיתנו לא ממשיך למבקיעים", כך, בזעם, אמרה הלילה ל-ynet אלה אמין, החברה בוועד ההתנחלות פאת-שדה שבגוש קטיף. תושבי ההתנחלות ביקרו אתמול (יום ג') באתר הזמני במקיעים אליו הם אמורים לעברו, וחזרו עם בטן מלאה.

 

 

"אין שבילים, הבורות פתוחים, מים מחברים רק עכשיו ותעלות חפורות. בתוך הדירות? שם עוד לא סיימו כלל את העבודות", סיפרה אמין בישיבה שערכו התושבים.


הישיבה. "לא נתפנה" (צילום: רוני סופר)

 

כתב ynet שנכח בישיבה, מצא תושבים מלאי זעם וחימה לאחר ששבו מהביקור אחר הצהריים באתר הבנייה. שתי משפחות שעברו לשם היום, דיווחו על מצב בלתי נסבל באתר ועל פעולות בינוי שטרם נסתיימו ביישוב החדש, שמדרום לאשקלון.

 

"זאת תחושה קשה מאוד. חתמנו ראשונים ומזה עשרה חודשים אנחנו מנהלים משא ומתן. מנהלת סל"ע אינה נותנת לנו מענה עד לדקה האחרונה. אנשים פה מוותרים על בתים מפוארים, כדי לעבור לקרוואן, אך המנהלת אינה עומדת בהתחייבויות שלה. אף אחד מהתושבים כאן אינו מוכן לסכן את חיי ילדיו וחייו שלו, במעבר לאתר בנייה", הסבירה אמין.

 

התושבים שלקחו חלק בישיבה תבעו מאמין שתזמן את יו"ר מנהלת סל"ע, יונתן בשיא, לדיון דחוף ביישוב לאור המציאות העגומה במבקיעים. עוד איימו כי לא ייתפנו ליישוב החדש עד למועד פינוי הגוש. בשעות הערב שוחחה אמין עם יונתן בשיא וזה הבטיח כי יפגוש היום את התושבים באתר הקראווילות במבקיעים כדי לבחון מתן פתרון למשבר.

 

את תגובת מנהלת סל"ע לא ניתן היה לקבל הלילה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שתי משפחות כבר עברו
צילום: רוני סופר
צילום: רוני סופר
לא עוזבים
צילום: רוני סופר
צילום: רוני סופר
אמין. תחושה של זעם
צילום: רוני סופר
מומלצים