שתף קטע נבחר

רן רהב: "אדוני היועץ, הגזמת"

דברי מזוז כי "לא הוכח שרצח רבין היה כתוצאה מההסתה" עוררו את זעמו של היחצ"ן רן רהב, חבר העמותה להקמת מרכז יצחק רבין. במכתב ששלח למזוז, כתב רהב: "כנראה שאתה ואני לא חיים באותה מדינה, כנראה שאתה ואני לא היינו באותו מקום לפני 10 שנים. אדוני היועץ המשפטי לממשלה, לא למדת את הלקח"

דבריו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כי "עד היום איש לא הוכיח שרצח ראש הממשלה, יצחק רבין, הוא פועל יוצא של ההסתה", עוררו היום (ד') שורה של תגובות נזעמות. היחצ"ן רן רהב, חבר העמותה להקמת מרכז יצחק רבין, שלח מכתב נזעם למזוז, בו תקף אותו בחריפות.  

 

רהב כתב: "כנראה שאתה ואני לא חיים באותה מדינה, כנראה שאתה ואני לא היינו באותו מקום לפני 10 שנים, כנראה שאתה ואני לא מבינים באותה מידה - הסתה מהי? אדוני היועץ המשפטי לממשלה עם כל הכבוד ויש כבוד - הגזמת!

 

"ההסתה היתה והיתה פרועה, מגמתית, קשה, רעה, עוינת, מפלצתית, זדונית, הרסנית, אלימה ורוצחת. זוהי כמעט אותה הסתה שאנו חווים היום נגד ראש הממשלה המכהן אריאל שרון וזאת משום שאף אחד לא למד את הלקח ולצערי גם לא אתה.

 

"הייתי כחולם כשפתחתי את מסכי המחשב הנמצאים על שולחני וראיתי את ההכרזה חסרת האחריות שלך ולא האמנתי שהיא נאמרת מפי היועץ המשפטי לממשלה. אנא חזור בך מאימרה קשה זו.

 

"אתה כנראה לא היית שם. אני הייתי שם כשההמונים צעקו מתחת לבית ברחוב הרב אשי 5, במכון וינגייט ובכל הארץ שלנו בוגד, רוצח נאצי, היטלר ובסוף היתה יריה וזה היה ב-4 בנובמבר לפני כמעט 10 שנים בכיכר מלכי ישראל בתל אביב".

 

"הצדקה לאוזלת היד"

 

גם הרב גלעד קריב מהמרכז לפלורליזם יהודי, נסער מדברי מזוז. לדבריו, "היועץ המשפטי לממשלה מבקש להצדיק את אוזלת ידן של רשויות אכיפת החוק בהתמודדות עם דברי הסתה ושוכח כי גם עשבים שוטים צריכים קרקע פוריה, והראיה לכך היא עדותו של יגאל עמיר כי התייעץ עם רבנים טרם הרצח".

 

לדברי קריב, "לרשות היועץ המשפטי כלים רבים להתמודדות עם תופעה זו, שאינם מגיעים לכדי השימוש בדין הפלילי, ובכלל זה העמדה לדין משמעתי של רבנים מהמשרות ציבוריות ומניעת תקציבים ממשלתיים מגופים מסיתים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
רהב. "לא למדת"
צילום: שאול גולן
צילום: דן בלילטי
מזוז. "אנחנו לא באותה מדינה"
צילום: דן בלילטי
מומלצים