שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכרטיסים נמכרו, אבל התיאטרון לא נוסע
  ביקור התיאטרון הערבי-עברי בוינה עומד בספק בשל היעדר תקציב להטסתו. הסיבה: קיצוץ משמעותי בתקציב אגף קשתו"ם במשרד החוץ

  שגריר ישראל באוסטריה, דן אשבל, מתריע כי ביטול השתתפותו של התיאטרון הערבי-עברי מיפו בפסטיבל "דיאלוג בין תרבויות" שייפתח בוינה בספטמבר, עלול לגרום נזק משמעותי למערך ההסברה של מדינת ישראל.

   

  אשבל אמר את הדברים למנהל התיאטרון, יגאל עזרתי, לאחר שנודע כי בשל היעדר תקציב להטסת ההפקה, השתתפותה בפסטיבל עומדת בספק. שהות השחקנים בוינה ממומנת על ידי הפסטיבל המארח, אך את הטסתם אמור היה לממן אגף קשרי תרבות במשרד החוץ (קשתו"ם). באגף אמרו כי בשל קיצוץ משמעותי בתקציב, אין ביכולתם לסייע כספית בהטסת ההפקה וכי ידיהם כבולות.

   

  בפסטיבל ישתתפו השנה גם קבוצות תיאטרון ערביות מאיראן ומסוריה. בתיאטרון הישראלי חשים היום אי נוחות גם כלפי הפסטיבל המארח וגם כלפי הקהל שרכש את כל הכרטיסים להצגות המתוכננות. התיאטרון תכנן להציג בוינה את הצגת הילדים "אח אח בום טראח" ואת "געגועים" והדבר אף פורסם בתוכניית הפסטיבל שהופצה בעשרות אלפי עותקים לנציגי שגרירויות, נספחי תרבות וקהל מקומי.

   

  "אנחנו במירוץ נגד הזמן ומנסים לגייס את דעת הקהל ואת נציגי הממשלה לסייע בגיוס הכסף הנדרש", אומר עזרתי, "זו סיטואציה מביכה שנקלענו אליה

  שלא באשמתנו. אנשי קשתו"ם ידעו על ההתקשרות ביננו לבין הפסטיבל ועודדו אותה. לא היינו סוגרים את הנסיעה בלי אישור שלהם. לא יעלה על הדעת לוותר על השתתפות בפסטיבל בינלאומי שבו יש לישראל הזדמנות להראות צד אחר של דו קיום בין האוכלוסיה הערבית והישראלית. התיאטרון הערבי הוא דוגמא לכך שדיאלוג בין ערבים ליהודים אפשרי וזה עושה לישראל יחסי ציבור יותר מכל אקט הסברתי אחר. ביטול ההשתתפות ברגע האחרון עלול לעורר הד בקרב מנהלי פסטיבלים אחרים ולמנוע מהם בעתיד לשבץ הצגות מישראל בתוכנייה. עדיין לא הודענו להנהלת הפסטיבל על ביטול ההשתתפות מתוך תקווה שיימצא לדבר פיתרון ואני חושב שצריכה להיות התגייסות לדבר מהדרגים העליונים ביותר, בסך הכל מדובר בכמה אלפי דולרים".

   

  ממשרד החוץ נמסר בתגובה: "הסיבה לאי תמיכה הינה תקציבית. לו היה תקציב נוסף למימון פעילויות תרבות היינו שמחים לסייע לתיאטרון כפי שסייענו בעבר. מפתיע שדוקא התיאטרון הערבי-עברי שנהנה מתמיכה נדיבה הרבה מעבר למשקלו הסגולי בסצינת התיאטרון הישראלי ונסע בתמיכתנו ליעדים רבים ברחבי העולם בשנתיים האחרונות בוחר כך להשתלח במשרד החוץ".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איל לנדסמן
  אח אח בום טראח. בינתיים בארץ
  צילום: איל לנדסמן
  לאתר ההטבות
  מומלצים