שתף קטע נבחר

שרון: "לא נחיה תחת אלימות, סחטנות ופראות"

ריח בחירות עולה באפם של הפוליטיקאים, וגורם להם להבטיח להיטיב עם העם. בישיבת הממשלה הבוקר הודיע שרון שהמאבק באלימות ובסמים "צריך להיות יעד מרכזי". לדבריו, "לא ייתכן שנחיה תחת אלימות סחטנות ופראות". הוא הבטיח גם שבקרוב יקיים דיון בהגדלת המשטרה על-ידי תוספת חיילים

ההתנתקות נגמרה, מה עכשיו? ראש הממשלה, אריאל שרון, הקדיש הבוקר (יום א') חלק מישיבת הממשלה לטיפול באלימות ואמר שהמאבק באלימות ובסמים "צריך להיות יעד מרכזי בפעילות הממשלה". הוא פנה למפכ"ל המשטרה ולשר לבטחון פנים, גדעון עזרא: "מוכרחים לעשות כל מאמץ למגר את האלימות, ללא פשרות. לא ייתכן שנחיה תחת אלימות, סחטנות ופראות".

 

שרון אותת לשרים שהוא מתכוון לעסוק כעת יותר בעניינים אזרחיים, והודיע שיקיים בקרוב דיון בנוגע להגדלת כוחות המשטרה, באמצעות שימוש בחיילים. הדיון יתקיים בעקבות הצעת המועצה לביטחון לאומי להקצות חיילים למלחמה בפשיעה ובתאונות הדרכים.

  

ראש הממשלה דיבר לאחר שהשר לביטחון פנים סקר את נושא הפשיעה והמלחמה בתאונות הדרכים. שרון התייחס ליישום דו"ח שיינין, העוסק במניעת תאונות דרכים, וביקש לקדם בדחיפות את ישומו ואת החקיקה הנדרשת. הוא התייחס גם למחסור במאבטחים במוסדות חינוך, והנחה את המשרד לביטחון פנים ואת משרד החינוך לגבש פתרון בהסכמה עם ההורים בתוך שבועיים.

   

חלק מישיבת הממשלה הוקדש גם לטיפול בנפגעי הפיגוע בשפרעם. שרון האיץ בשרת המשפטים: "יש לשנות את החוק בדחיפות באופן שיאפשר להכיר במשפחות הנפגעים בפיגוע הטרור בשפרעם כנפגעי טרור". הוא ביקש מהשרה ציפי לבני לעשות זאת "בדחיפות הרבה ביותר". שרון התייחס לבעיתיות של החוק שמחייב את משפחות הנפגעים בשפרעם להופיע בעניין בפני ועדת זכאות מיוחדת.

 

ישראל רוצה לסייע לארה"ב

 

בפתח הישיבה התייחס שרון לאסון ההוריקן בארה"ב, ואמר כי "עוד השבוע תצא משלחת של אנשי משרד הביטחון והבריאות כדי לתאם את הסיוע לאמריקנים". שרון סיפר שהטיל על שרי הביטחון והבריאות לבדוק, מה ניתן לעשות תוך פרק זמן קצר כדי לסייע לנפגעים בארה"ב.

 

שרון הוסיף: "ארה"ב עמדה לימיננו בימים קשים, וזאת חובתנו לסיע לה בתחומים שאנו יכולים". לדבריו, "ארה"ב נקלעה לאחד האסונות הכבדים שפקדו אותה,

אנו רוצים להביע את תנחומינו ואת השתתפותנו באבל הכבד שקיים שם, ונעשה כל שביכולתנו כדי לסייע".

 

שר הבריאות דני נוה אמר לפני תחילת הישיבה, "אמריקה היא מעצמה גדולה, שמסוגלת להתמודד עם אסונות. קיימות מדינות, כמו המדינה קטנה שלנו, שיכולות לסייע לארה"ב במידת הצורך".

 

על סדר היום של הממשלה: סקירה על פתיחת שנת הלימודים, סקירה ביטחונית של השר לביטחון פנים גדעון עזרא, ומינוי מנכ"ל למשרד התחבורה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון ואולמרט
צילום: איי פי
צילום: רס"ב יובל אראל, משטרת מחוז ת"א
פשע משתולל. רצח ביפו
צילום: רס"ב יובל אראל, משטרת מחוז ת"א
צילום: חגי אהרון
דנו בפיגוע בשפרעם
צילום: חגי אהרון
מומלצים